„Zeszyt tatrzański”. Odkryjmy razem tajemnice Podhala

Najnowszy zeszyt Oficyny Wydawniczej Oryginały, wydawcy „Bananów z cukru pudru” i „Na Giewont się patrzy”, to zaproszenie do wędrówki przez Podhale, do spotkania z tatrzańską przyrodą i góralską kuchnią. Doskonała, pięknie wydana propozycja na wakacyjną zabawę. Obowiązkowy element ekwipunku, jeśli jedziecie w Tatry. Absolutny must have, jeśli macie góralskie korzenie.

Zeszyty Oryginałów (tu poczytacie o poprzednich) zawsze są okazją do śmiechu i wzruszeń, a przy tym niezapomnianymi chwilami międzypokoleniowej integracji. Dzięki „Zeszytowi tatrzańskiemu” można zintegrować się z góralami starszego pokolenia, podpytując ich o przeróżne aspekty życia. Na przykład: do czego służyła deszczówka? Czy w waszym domu była biała i czarna izba? Czy łowiliście głowacze?

„Zeszyt tatrzański” poszerzy także wasze horyzonty kulinarne, możecie bowiem przygotować góralskie przysmaki według zamieszczonych tutaj przepisów na moskole, dziadki i sałaciorkę. Jest w nim miejsce na rysunki i zdjęcia z górskich wycieczek, przeczytacie krótkie opowieści o owcach.

W „Zeszycie tatrzańskim” znajdziecie wszystko, co warto wiedzieć o Podhalu, tradycjach, zwyczajach i mieszkańcach tego regionu. Serdecznie polecam, w połączeniu z „Na Giewont się patrzy” to kopalnia wiedzy podanej w doskonały sposób, który gładko wchodzi każdemu.

Barbara Caillot Dubus i Aleksandra Karkowska, Zeszyt tatrzański, Oficyna Wydawnicza Oryginały, Warszawa 2017.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*