O mnie

Nazywam się Dorota Smoleń. W styczniu 2003 r. założyłam swój wirtualny pamiętniczek Od rana do wieczora (na cześć Tarantino chciałam go nazwać „Od świtu do zmierzchu”, ale bruździło mi „ś”) i prowadziłam go wytrwale na platformie blog.pl przez 13 lat. W 2009 r. razem z Anią Lewandowską, znaną w Sieci jako kociubińska, powołałyśmy do życia blog kulinarny Dwie Chochelki. Ciągle było mi mało, więc w 2010 r. założyłam blog z recenzjami książek dla dzieci i dorosłych: Czytam dzieciom (i sobie też), a w 2011 wymyśliłam akcję Macierzyństwo bez lukru na rzecz ciężko chorego Mikołajka.

s63_880

fot. Joanna Hadam

Wiosną 2016 przeniosłam wszystkie moje blogi na tę stronę, na której teraz jesteś.

Moje blogi ewoluowały razem ze mną. Zaczynałam blogować jako młoda dziewczyna w pierwszej pracy, pisząc bloga wyszłam za mąż, urodziłam dzieci, napisałam trzy książki, rozkręciłam Mbl. Lubię zmiany i nowe projekty, więc kto wie, co jeszcze wymyślę.

Mam męża i trzech synów. „Królowa jest tylko jedna”, mawiam. „Przydałaby ci się jeszcze córeczka”, mawiają ludzie. Po drugim dziecku odpowiadałam entuzjastycznie: „Pewnie, ja się nie wzbraniam, warsztat jeszcze nie na strychu!” Po trzecim i po czterdziestce mój entuzjazm rozrodczy nieco oklapł. Choć nadal nie wzbraniam się szczególnie mocno, a i warsztat jeszcze nie na strychu.

Moje artykuły znajdziecie w wielu zakątkach internetu, m.in. w portalach: Onet.pl, Stacja7, Azdokonca.pl, Qlturka, mfind.pl.

W 2012 r. UWAGA TVN zrealizowała reportaż o „Macierzyństwie bez lukru”, w którym wystąpiłam razem z mężem i dziećmi.

Lubię czytać, pisać i spać, ale ciągle nie mam na te aktywności tyle czasu, ile bym chciała. Marzę o spędzeniu trzech tygodni w klasztorze z regułą milczenia. Tęsknie spoglądam na strefy ciszy w pociągach i w termach. Pewnego dnia i ja skorzystam z tego luksusu. Póki co cieszę się tym, co mam, a mam trzech zdrowych, ruchliwych, bystrych, wygadanych chłopaków, którzy pewnego dnia wyprowadzą się z domu i wtedy będę żałować, że ich nie ma, a na razie wszędzie ich pełno i cieszę się chwilami, gdy ich nie ma, a zaraz potem tęsknię za nimi.

Udzieliłam w życiu kilku wywiadów, oto linki do wybranych:

Chętnie podejmę współpracę reklamową, o ile mnie zainteresuje.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Napisz do mnie:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości