Zeszyty bananowe. Kajeciki do notowania wspomnień i nie tylko

Opowiadałam Wam o dwóch świetnych książkach Oficyny Wydawniczej Oryginały: „Banany z cukru pudru” i „Na Giewont się patrzy”. Kolejną publikacją zapalonych zbieraczek okruchów przeszłości, Barbary Caillot Dubus i Aleksandry Karkowskiej, są „Zeszyty Bananowe”.

bananowezeszyty
To specjalne zeszyciki, w których możecie notować opowieści Waszych bliskich. Pierwszy zeszyt „Babciu! Dziadku! Proszę, opowiedz mi…” to zachęta do wypytania dziadków o ich dzieciństwo. Często nie bardzo wiemy, o co pytać, więc podpowiedzi autorek są bardzo na miejscu. Co lubił twój tata? Jak wyglądała twoja mama? Jakie jest twoje pierwsze wspomnienie? W co się bawiłaś z koleżankami?

Mój pierworodny wziął „Bananowy zeszyt” do babci i skrupulatnie notował wszystkie odpowiedzi. Z zaciekawieniem przysłuchiwałam się temu wywiadowi, bo historii o tym, jak moja sześcioletnia teściowa wpadła do rzeki w nowiutkiej, białej, amerykańskiej sukience, raczej nie opowiada się między drugim daniem a kompotem 😉

Drugi z serii bananowych zeszytów nosi podtytuł „Na Gwiazdkę”. Na początku jest w nim „sto pytań do”, czyli „Międzypokoleniowa ankieta świąteczna”: Czy przychodził do Ciebie Mikołaj? Czy wieszałeś jabłka na choince? Z którego prezentu najbardziej się cieszyłaś? Kolejne strony zawierają łamigłówki, wzory ozdób świątecznych, przepis na szopkę z ciastoliny, legendy, ciekawostki około świąteczne, pomysły na świąteczne zabawy. Cienki, niepozorny zeszycik, a przebogaty w treści. Co więcej, pięknie wydany, stylizowany na publikację retro.

Do czytania przez cały Adwent, do wykorzystania w czasie świąt.

Barbara Caillot Dubus, Aleksandra Karkowska, Zeszyt Bananowy „Babciu! Dziadku! Proszę, opowiedz mi…” Oficyna Wydawnicza Oryginały, Warszawa 2015; Zeszyt Bananowy „Na Gwiazdkę”, Oficyna Wydawnicza Oryginały, Warszawa 2016.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*