W samo południe. Weekendowa zabawa z książkami

W ten weekend rozdaję pakiety ufundowane przez Oficynę Wydawniczą Oryginały. Na pakiet składa się książka „Na Giewont się patrzy” i „Zeszyt bananowy na Gwiazdkę”.

zestaw
Wydawnictwo przeznaczyło dla moich czytelników dwa takie pakiety. Aby stać się właścicielką (lub właścicielem) jednego z nich, należy w komentarzu pod notką odpowiedzieć na dwa pytania:

Pytania na sobotę:
1. Na jakim zwierzęciu jeździł mój Tata?
2. Z jakiego sprzętu kuchennego zrobiona była lalka?

Pytania na niedzielę:
1. Z czego uszyta była komunijna sukienka?
2. Jaki kolor miała sukienka, w której moja Teściowa, mając sześć lat, wpadła do rzeki?

Odpowiedzi znajdziecie w moich recenzjach książek Oficyny Wydawniczej Oryginały („Banany z cukru pudru”, „Na Giewont się patrzy” i „Zeszyty Bananowe”). Książki otrzymają ci, których odpowiedzi pojawią się najbliżej południa – jedna osoba w sobotę 10 grudnia, jedna w niedzielę 11 grudnia. Jeśli dwie osoby odpowiedzą w podobnym czasie (np. minutę przed południem i minutę po), to książkę otrzyma ta pierwsza.

Powodzenia!

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

19 comments on “W samo południe. Weekendowa zabawa z książkami
 1. ola pisze:

  Juz wydalam okrzyk zachwytu, uscieszylam sie niemozebnie i dopiero pozniej zauwazylam ze o 12 w sobote byly dwie Ole. Wiec dalej czekam w niepewnosci……

 2. Dorota pisze:

  I już wszystko wiadomo. Ależ byłyście punktualne! Nagrody polecą do Oli z 12.00 w sobotę i Aleksandry z 11.59 w niedzielę. Gratuluję, mam nadzieję, że książki się Wam spodobają tak, jak mi.

 3. Aga pisze:

  1. z firanki
  2. biała

 4. ola pisze:

  1. Z firanki
  2. Biala sukienka.

 5. Monika pisze:

  Niedziela, zaraz południe. Sukienka komunijna była z firanki, a ta teściowej biała, amerykańska.

 6. Aleksandra pisze:

  Odpowiedzi na niedzielę:

  1. Z firanki.

  2. Biały.

 7. ola pisze:

  1 . Na kocie
  2. Z tluczka od ziemniakow

 8. ola pisze:

  1 na kocie.
  2. Z tluczka do ziemniakow

 9. Agata pisze:

  1. Na kocie
  „. Z tłuczka do ziemniaków

 10. Aleksandra pisze:

  Sobotnie odpowiedzi:

  1. Na kocie!
  2. Z tłuczka do ziemniaków!

  Notabene, moja mama miała w dzieciństwie lalkę z drewnianej łyżki, której strasznie jej zazdrościłam, jak się o tym – w swoim dzieciństwie – dowiedziałam. (Babcia nadal przechowuje w spiżarni to, co z lalki zostało, czyli łyżkę z namalowaną buzią. Nie wiem czemu w spiżarni, a nie razem z zabawkami z dzieciństwa mamy i cioci – pewnie dlatego, że teraz to bardziej łyżka niż lalka. Choć bynajmniej nie jest do łyżkowych celów używana.)

 11. Ola pisze:

  Dzień dobry 🙂

  1. na kocie
  2. z tłuczka do ziemniaków

  P.S Znakomite recenzje 🙂

 12. Agata pisze:

  Ależ napięcie. Odpowiedzi to

  1. Tata jeździł na kocie
  2. Lalka zrobiona była z tłuczka do ziemniaków

  Pozdrawiam serdecznie

 13. Monika pisze:

  Twój tata jeździł w wózku przypiętym do kota, mówiłaś zatem, że jeździł nr kocie. A drugiego pytanie podchwytliwe jest! Lalka kupiona była w sklepie, nie ma słowem wspomnienia o tym, z jakich materiałowe dokładnie była wykonana. A ja trzy razy czytałam, bo już myślałam, żeby nie potrafię 🙂

 14. kolorki pisze:

  eeee odpowiedzi sobie odpisze 🙂

 15. kolorki pisze:

  Ale Dorka! Jak ktoś będzie chciał odpowiadać w niedzielę, to już całą robotę będzie miał odwaloną ;P tzn pytania sobie odpisze od kogoś z soboty 😉 Weź inne na niedzielę wykombinuj!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*