Żuczek, Żuczątko i poranne haiku

Nie wiadomo kiedy minęło kilka lat i WTEM! małe, słodkie Żuczątko wyrosło z pieluch, z gaworzenia, z książeczek z kartonowymi kartkami i weszło w zacny wiek dziewięciu lat i dziewięciu miesięcy. Ma dużo do powiedzenia na każdy temat, szczególnie krytycznie odnosi się do narzucanych mu obowiązków i domaga się praw przynależnych starszym braciom. Do późna czyta „Magiczne drzewo” i „Harry’ego Pottera”, a rano nie może wstać do szkoły…

W deszczowy, ciężki poranek przed 7.00 Mama Żuczkowa, ziewając rozdzierająco, przydreptała do pokoju Żuczątka, aby obudzić je, nakarmić i odstawić do placówki edukacyjnej.

– Wstawaj syneczku, czas do szkoły – zaapelowała, pozorując dziarskość.

Żuczątko, nie otwierając oczu, wymamrotało:

„Brzuch boli
głowa
nogi
bardzo”

Kilka dni później Mama Żuczkowa, która przysięgała sobie, że nie będzie już budzić swoich starszych synków, nie i nie, wobec braku oznak życia w pokoju Żuczka weszła tam o godzinie 9.00 i zastała nieruchomy odwłok szczelnie owinięty kołdrą.

– Żuczku, na którą ty masz do szkoły?
– Na godzinę temu – odmruknął Żuczek.
– To co tu jeszcze robisz? – załamała cztery odnóża.
– Zaspałem.

I wyrecytował:

„Budzik zadzwonił
obudziłem się
we śnie
kot wskoczył na pianino
zasnąłem”

Genius loci jak nic!

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

One comment on “Żuczek, Żuczątko i poranne haiku
  1. Agnieszka pisze:

    Cieszę, że wróciłaś, bardzo lubiłam podczytywać o życiu Twojej rodziny 🙂 Wesołych świąt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*