Żuczek i jesienne prace na działce

Była piękna, słoneczna, wrześniowa sobota. Mama Żuczkowa poszła w grządki, żeby wykopać marchewkę. Próbowała wbić widły w ziemię, mocno wysuszoną długą serią pięknych, słonecznych dni. Bezskutecznie. Mimo że naciskała na nie wszystkimi odnóżami, widły zanurzały się w ziemi na zaledwie kilka centymetrów.

– Ach – pomyślała Mama Żuczkowa – gdyby był tu któryś z moich synków, silnych, dorodnych, wykarmionych ekologiczną jarzyną żuczków, którą to jarzynę uprawiam dla nich ofiarnie od wiosny, pomógłby słabej matce.

Mama Żuczkowa pokiwała głową, w kącikach oczu zaszkliły się łzy. I wtem! Przez załzawione oczy dostrzegła niewyraźną postać, która rączo mknęła w jej stronę.

Ach! To Żuczek! Żuczek, ukochany synek, odpowiedział na telepatyczne wezwanie matki, on zawsze taki wrażliwy na drugiego żuczka, albo dobry Pan Bóg natchnął go w łaskawości swojej. I oto biegnie Żuczek, piękny, silny, ekologiczną jarzyną wykarmiony, a Mamę Żuczkową w gardle drapie. I przybył, stanął przed nią świeży, postawny, nawet nie zmęczony biegiem przez grządki, i nim matka przełknęła wzruszenie, które gulą kataru spłynęło jej w gardle i nim przemówiła, dając upust emocjom i radości niepomiernej, odezwał się głosem mocnym, pomutacyjnym, dorosłym:

– Mama, dasz jakieś siano?

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*