Portret matki. Mój portret

„Matka w oczach dziecka” to mój ulubiony motyw twórczości dziecięcej. Szczególnie w wykonaniu moich dzieci. Dwa portrety autorstwa Michasia omawiałam już na blogu. Dziś prezentuję kolejne.

Pierwszy narysował Michaś. Technika: ołówek na papierze.

Głowa mi wklęsła na środku. To pewnie od mnogości spraw, które mam na niej każdego dnia.

Uszy urosły mi ponad miarę, ale do tego trzeba się przyzwyczaić – uszy rosną przez całe życie, przez co na starość są wielkie. „Żeby cię lepiej słyszeć, dziadku”.

Zęby krzywe, jak w naturze. Włosy też dość wiernie oddane.

Ale oczy! Proszę Państwa, ten błysk w oku rekompensuje wszystko 🙂

Wojtuś ma na koncie dopiero jeden mój portret, ale uważam, że to bardzo obiecujący artysta. Brak szyi charakterystyczny dla rysunków dziecka poniżej sześciu lat. Uwagę zwraca mój uśmiech od oka do oka, wielkie uszy (czyżby jednak to już był ten czas?…) oraz wystawna biżuteria. W oczach pewna doza obłędu, co akurat jest zrozumiałe. Na głowie wronie gniazdo, hm. Ale moje długie i chude nogi jak żywe 🙂

 

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: , , ,

6 comments on “Portret matki. Mój portret
 1. Grazyna pisze:

  Super.

 2. chudsza pisze:

  Och jak bardzo trzeba mi było tego wpisu w to listopadowe popołudnie!!!

 3. Jagoda pisze:

  Prawie się spłakałam, czytając opisy! Na pierwszym portrecie brwi wyglądają jakby były artystycznie w środku wygryzione. Niezłe!

 4. Magda pisze:

  Nic to że jest 23 a pół metra dalej śpi córka w łóżeczku. Podczas czytania Twoich opisów wpadłam w taki rechot że nie mogłam przestać. Cudna analiza!

 5. Monia pisze:

  Ciesz się, że nie muszą Cię opisywać. Wojtek w drugiej klasie miał napisać parę zdań o babci. I stworzył piękny opis. Ostatnie zdanie brzmiało: „Babcia codziennie robi kupę”…

 6. Malwina pisze:

  Oba portrety absolutnie rewelacyjne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*