Bierzemy się do roboty. Jest Robótka 2018!

Dziewczęta i Chłopcy, Panie i Panowie, Uczniowie i Studentki, Ludu Pracujący miast i wsi, Emerytki i Renciści. Wystartowała ROBÓTKA 2018, która już po raz dziewiąty przeleci huraganem ciepła i miłości przez Unię Europejską, a kto wie, czy nawet i nie przez resztę świata. A dokąd leci ten huragan? Do Niegowa, oczywiście.

To jest sztandar Robótki 2018. Sztandar narysowała Kasia Warpas. Należy go kopiować i publikować, gdzie się da. Niech cały świat zajmie się Robótką, a wszystkim będzie lepiej.

Jeśli kiedykolwiek braliście udział w Robótce, dobrze wiecie o co chodzi, łapiecie za kartki, flamastry, brokat i jedziecie z tym koksem.

Jeśli jeszcze nie zetknęliście się z Robótką, to o istocie przedsięwzięcia przeczytacie na robótkowym blogu, gdzie Kaczka opisała wszystko tak wzruszająco, że zasmarkacie się po kokardę. Gwarantuję. Klikajcie dopiero wtedy, gdy będziecie mieć w zasięgu ręki pudło chusteczek. To jest moja siódma robótka, jak dobrze liczę, a i tak zawsze ryczę jak bóbr, czytając o Dzieciakach-Starszakach.

Robótka aż się prosi, by dobrać jej jakiś prosty rym i zarapować coś w stylu:

„Gdy noc długa, a dzień krótki,
bierz się Polsko, do Robótki!”

lub:

„Gdy cię dręczą smętne smutki
bierz się człeku do Robótki!”

lub:

„Gdy zaczyna się Robótka
długa noc się staje krótka.”

A po co to wszystko? Żeby minimalnym nakładem (kartka pocztowa + znaczek) dać trochę ciepła, miłości i kawałek rodziny tym, którzy nie mają rodziny.

Lećcie po szczegóły na jestrobotka.blogspot.com. I czyńcie dobro, bo ono wraca jak bumerang. Nie znacie dnia ani godziny, kiedy ogłuszy Was znienacka 😉

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: ,

12 comments on “Bierzemy się do roboty. Jest Robótka 2018!
 1. P pisze:

  Gdzie jesteś Mały Książę, gdzie….

 2. Agnieszka pisze:

  Pani Dorotko. Smutno ☺️

 3. Aneta pisze:

  Brakuje tu Ciebie….

 4. Paulina pisze:

  Dlaczego Chuda nas opuściła na tak długi czas? Dlaczego nic nie pisze? Żadnych nowych wpisów, żadnych nowych przepisów na Chochelkach? Wie ktoś coś??? Jak to tak???

 5. Aga pisze:

  Hop, hop, gdzie jesteś? Czekamy:)

 6. Aga pisze:

  Również dołączam do noworocznych życzeń i z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy.

 7. sua pisze:

  co się dzieje z Chudą, Chuda? 🙁

 8. Martyna pisze:

  Pani Dorotko,

  najlepsze życzenia na Nowy Rok dla Pani i całej wspaniałej rodzinki 🙂 mam nadzieję że u Państwa wszystko w porządku. Myślę, że nie tylko ja, jako wierna fanka od lat nastu, czekam na nowy wpis 🙂
  Serdecznie pozdrawiam!

 9. kaczka pisze:

  Wnet opuszcza ciebie strutki,
  Gdy przystapisz do Robotki!!!

  Komitet Dezorganizacyjny zaprasza i wabi pierniczkiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*