Bierzemy się do roboty. Jest Robótka 2018!

Dziewczęta i Chłopcy, Panie i Panowie, Uczniowie i Studentki, Ludu Pracujący miast i wsi, Emerytki i Renciści. Wystartowała ROBÓTKA 2018, która już po raz dziewiąty przeleci huraganem ciepła i miłości przez Unię Europejską, a kto wie, czy nawet i nie przez resztę świata. A dokąd leci ten huragan? Do Niegowa, oczywiście.

To jest sztandar Robótki 2018. Sztandar narysowała Kasia Warpas. Należy go kopiować i publikować, gdzie się da. Niech cały świat zajmie się Robótką, a wszystkim będzie lepiej.

Jeśli kiedykolwiek braliście udział w Robótce, dobrze wiecie o co chodzi, łapiecie za kartki, flamastry, brokat i jedziecie z tym koksem.

Jeśli jeszcze nie zetknęliście się z Robótką, to o istocie przedsięwzięcia przeczytacie na robótkowym blogu, gdzie Kaczka opisała wszystko tak wzruszająco, że zasmarkacie się po kokardę. Gwarantuję. Klikajcie dopiero wtedy, gdy będziecie mieć w zasięgu ręki pudło chusteczek. To jest moja siódma robótka, jak dobrze liczę, a i tak zawsze ryczę jak bóbr, czytając o Dzieciakach-Starszakach.

Robótka aż się prosi, by dobrać jej jakiś prosty rym i zarapować coś w stylu:

„Gdy noc długa, a dzień krótki,
bierz się Polsko, do Robótki!”

lub:

„Gdy cię dręczą smętne smutki
bierz się człeku do Robótki!”

lub:

„Gdy zaczyna się Robótka
długa noc się staje krótka.”

A po co to wszystko? Żeby minimalnym nakładem (kartka pocztowa + znaczek) dać trochę ciepła, miłości i kawałek rodziny tym, którzy nie mają rodziny.

Lećcie po szczegóły na jestrobotka.blogspot.com. I czyńcie dobro, bo ono wraca jak bumerang. Nie znacie dnia ani godziny, kiedy ogłuszy Was znienacka 😉

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: ,

3 comments on “Bierzemy się do roboty. Jest Robótka 2018!
  1. kaczka napisał(a):

    Wnet opuszcza ciebie strutki,
    Gdy przystapisz do Robotki!!!

    Komitet Dezorganizacyjny zaprasza i wabi pierniczkiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*