Mój nowy portret

Nie każda kobieta ma pod swoim dachem tak utalentowanego portrecistę, jak ja. Michaś stworzył już drugi mój portret z kolei.

Na pierwszym wyglądałam tak (czerwiec 2015):

mamamichasia

A oto drugi, świeżo wykonany (październik 2016). Jak widać, skróciłam włosy, wypadły mi rzęsy, ale za to brwi się zagęściły. No i teraz mam nogi! 😉 Michałkowi bardzo podoba się hasło, z którym pozowałam do zdjęcia w antologii „Macierzyństwo bez Photoshopa”, więc postanowił umieścić je na koszulce:

portretmay

I związana z nim taka anegdotka:

Rysownik postanowił zbadać, jakie jest podobieństwo między portretowaną a efektem na papierze.

– Wojtusiu, kto to jest? – spytał.
– Pani! – oznajmił radośnie Wojtuś.
– Wojtusiu, a kto jest w kuchni? – Michał postanowił dać bratu podpowiedź.
– Mama! – oznajmił Wojtuś z promiennym uśmiechem.
– To kto tu jest narysowany?
– Pani!

Nic a nic się Wojtuś nie wyznał 🙂

Napisano w Od Rana Do Wieczora

9 comments on “Mój nowy portret
 1. kuka pisze:

  Czekaj… źrenic teraz nie masz wcale, same tęczówki. Wzrok masz mniej srogi przez to, taki nieobecny, natchniony. No nie ma bata, muząś jest!

 2. kuka pisze:

  I oczy mniej przekrwione…, ale błękit źrenic wciąż ten sam. Zdecydowanie macierzyństwo Ci służy!

 3. Krusz. pisze:

  I uśmiech jakby szerszy 😀

 4. kolorki pisze:

  Utalentowany i ma dryg do dzieci 😉 Co prawda, z podpowiedzi nic nie wyszło, ale jakież mądre podejście w rozmowie z maluszkami :))

 5. novembre pisze:

  Ale jak on pięknie pisze! Literki równiutkie, idealne! Zazdrość mnie zżera..!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*