„Portrety” i „Niebostrada”. Świetne książki dla przedszkolaków

Kiedy ukazuje się nowa książka w ulubionej serii, przyjemność jest podwójna: najpierw czytamy nową, a potem sięgamy po poprzednie tomy, żeby je sobie przypomnieć. Też tak macie?

U nas ta zasada sprawdziła się ostatnio w przypadku kartonówek dla nieco starszych (2+) wydawnictwa Bajka. Do ulubionego przez Wojtusia błyskotliwego „Koali”, zabawnego i pouczającego „Mydła” oraz uroczej „Myszki” dołączyła „Niebostrada” Rafała Witka i „Portrety” Doroty Gellner.

„Niebostrada” opowiada o ruchu powietrznym w wersji ptasiej. Nie różni się ona za wiele od wersji ludzkiej, bo…

„Przed Warszawą
stoją w korku.
– Tu ten korek
już od wtorku!”

a chwilę później…

„Nagle – rumor!
Jest wypadek!
Żuraw Kaczce
wleciał w zadek!”

Oprócz przyjemności z zabawnie opisanej historii jednej kolizji powietrznej, młodzi czytelnicy dostają także wiedzę o tym, czym jest klucz żurawi i będą mogli zachwycać się przebojowymi rysunkami Piotra Rychela.

Druga z nowych kartonówek to „Portrety” Doroty Gellner, zabawna i błyskotliwa historia o kocie, który postanowił zostać portrecistą… „I namalował kilka, niestety.” Portretowane przez kota zwierzęta zgłaszają liczne i dowcipnie opisane reklamacje do swojego wizerunku. Wojtek śmieje się zachwycony i powtarza z pamięci całe fragmenty. Mnie zachwycają zarówno doskonałe rymy Doroty Gellner jak i kolorowe ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło.

Polecam serdecznie!

Dorota Gellner, „Portrety”, wydawnictwo Bajka Warszawa 2018.
Rafał Witek, „Niebostrada”, wydawnictwo Bajka Warszawa 2018.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

One comment on “„Portrety” i „Niebostrada”. Świetne książki dla przedszkolaków
  1. kolorki pisze:

    Nie ma mowy 🙂 kompletnie nie mam już miejsc na nowe półki 🙂 a ustawianie książek na książkach w stosach mnie drażni (i tak już tak jest). 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*