Opowiedz mi… O Wojtusiu kucharzu

Pewnego razu Wojtuś miał ugotować dla rodziny królewskiej zupę ogórkową. Królewna miała na nią wielką ochotę. Ale okazało się, że w królewskiej spiżarni nie ma już ani jednego słoika kiszonych ogórków.

fot. pixabay.com

– Co ja zrobię? Co ja zrobię? – głowił się Wojtuś. Akurat do kuchni weszli jego starsi bracia, Piotruś i Michaś. Kiedy usłyszeli, jaki brat ma kłopot, powiedzieli:

– Nic się nie martw Wojtusiu, pomożemy ci!

Pojechali do Babci Kazi i przywieźli od niej kilka słoików najlepszych ogórków na świecie. Wojtuś szybko zabrał się do pracy i ugotował przepyszną zupę. Król, królowa i królewna byli zachwyceni, zjedli po trzy talerze i nadali Wojtusiowi order Kiszonego Ogórka.

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: ,

2 comments on “Opowiedz mi… O Wojtusiu kucharzu
 1. Dorota pisze:

  Zamiast “Co” miało być “A”!!!!!!
  To Wojtuś takim kuchcikiem jest? Ale kochany!
  Druga Dorota czyli inna

 2. Dorota pisze:

  Ogórkowa najlepsza! Co z Wojtusia taki kuchcik? A jakich chętnych pomocników ma!
  Pozdrawiam.
  Druga czyli inna Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*