Opowiedz mi… O Wojtusiu piekarzu

Pewnego dnia Wojtuś piekarz został poproszony o upieczenie tortu na urodziny królewny. Zabrał się do pracy z ochotą, ale zagapił się i przypalił biszkopt, a kiedy próbował ratować ciasto, kot wypił całą śmietankę.

– Co ja teraz zrobię? Co ja zrobię? – rozpaczał Wojtuś.

Akurat wtedy do piekarni weszli jego starsi bracia, Piotruś i Michaś. Kiedy usłyszeli, co się stało, powiedzieli:

– Nie martw się Wojtusiu, pomożemy ci!

Pojechali na wieś, przywieźli świeże jajka, śmietanę, mąkę i koszyk świeżutkich, pachnących truskawek. Wojtuś szybko ubił biszkopt, upiekł go, przełożył bitą smietana i udekorował truskawkami. Zdążył w ostatniej chwili, bo właśnie królewscy posłańcy przyjechali odebrać zamówienie.

Tort był przepyszny, smakował wszystkim gościom, a najbardziej samej królewnie, która zjadła aż trzy dokładki i mianowała Wojtusia królewskim cukiernikiem.

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: ,

5 comments on “Opowiedz mi… O Wojtusiu piekarzu
 1. Dorota pisze:

  Dawno nic o ciociach nie było. Mam nadzieję, że zdrowe i dobrze się ”chowaja”. Pewnie tęsknia za chłopcami.
  Pozdrawiam.
  Inna czyli Druga Dorota

 2. kolorki pisze:

  Już myślałam, że chłopcy wrócili od babci z wałówką, ale te świeże truskawki mi nie pasują 😉

 3. Dorota pisze:

  Ale niesamowita bajka na styczeń! Cudowna! A jaki biszkopt!

  Pozdrowienia.
  Inna Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*