„8 + 2 i Anton z Ameryki”. Kolejne przygody wielodzietnych Norwegów

Wydawnictwo Dwie Siostry kontynuuje wydawanie serii książek Anne-Cath. Vestly, opowiadającej o przygodach sympatycznej rodziny z ósemką dzieci. Tym razem historia rozpoczyna się od niespodziewanych odwiedzin gościa zza oceanu.

Pisałam o pierwszej książce z tej serii i podtrzymuję wszystkie zachwyty. Od czasów mieszkania w mieście w życiu rodziny dużo się zmieniło: teraz mieszkają w domku w lesie, hodują kury i cieszą się każdym dniem z przyrodą i ze sobą nawzajem. Mieszka z nimi babcia, która już nie śpi na kuchennych szafkach, ale ma swój własny pokój. Przeżywają wzloty i upadki, jak to w życiu, ale wszystkie historie o nich są bardzo krzepiące i pełne ciepła. Dużo w nich niewymuszonego humoru i zabawnych sytuacji.

Bardzo Wam polecam tę serię do rodzinnego czytania.

Anne-Cath. Vestly, „8 + 2 i Anton z Ameryki”, Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2017

 

 

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

3 comments on “„8 + 2 i Anton z Ameryki”. Kolejne przygody wielodzietnych Norwegów
 1. kolorki napisał(a):

  Pociągają mnie opisy życia prawdziwie wielodzietnych rodzin 🙂 („Jaśki”) chociaż 8 to jednak lekka przesada 😉 tak na piątce bym skończyła 🙂 Tylko nie wiem, kto by je za mnie urodził??? Bo w tym temacie jestem raczej słaba ;)))))))

 2. chudsza napisał(a):

  Marzę o tej serii od czasu, gdy o niej napisałaś.
  Zaraz zacznę kupowanie 🙂

 3. Ania napisał(a):

  Podpisuję się pod Twoją rekomendacją! Cały cykl jest pełen wdzięku, spokoju i mądrości. Dobrze się to czyta. Pamiętajmy także o wkładzie tłumaczki, wszak to także Jej zasługa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*