„8 + 2 i Anton z Ameryki”. Kolejne przygody wielodzietnych Norwegów

Wydawnictwo Dwie Siostry kontynuuje wydawanie serii książek Anne-Cath. Vestly, opowiadającej o przygodach sympatycznej rodziny z ósemką dzieci. Tym razem historia rozpoczyna się od niespodziewanych odwiedzin gościa zza oceanu.

Pisałam o pierwszej książce z tej serii i podtrzymuję wszystkie zachwyty. Od czasów mieszkania w mieście w życiu rodziny dużo się zmieniło: teraz mieszkają w domku w lesie, hodują kury i cieszą się każdym dniem z przyrodą i ze sobą nawzajem. Mieszka z nimi babcia, która już nie śpi na kuchennych szafkach, ale ma swój własny pokój. Przeżywają wzloty i upadki, jak to w życiu, ale wszystkie historie o nich są bardzo krzepiące i pełne ciepła. Dużo w nich niewymuszonego humoru i zabawnych sytuacji.

Bardzo Wam polecam tę serię do rodzinnego czytania.

Anne-Cath. Vestly, „8 + 2 i Anton z Ameryki”, Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2017

 

 

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

3 comments on “„8 + 2 i Anton z Ameryki”. Kolejne przygody wielodzietnych Norwegów
 1. kolorki pisze:

  Pociągają mnie opisy życia prawdziwie wielodzietnych rodzin 🙂 („Jaśki”) chociaż 8 to jednak lekka przesada 😉 tak na piątce bym skończyła 🙂 Tylko nie wiem, kto by je za mnie urodził??? Bo w tym temacie jestem raczej słaba ;)))))))

 2. chudsza pisze:

  Marzę o tej serii od czasu, gdy o niej napisałaś.
  Zaraz zacznę kupowanie 🙂

 3. Ania pisze:

  Podpisuję się pod Twoją rekomendacją! Cały cykl jest pełen wdzięku, spokoju i mądrości. Dobrze się to czyta. Pamiętajmy także o wkładzie tłumaczki, wszak to także Jej zasługa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*