„Poppy Pym” do Twojej biblioteczki, nocny marku :-)

Poppy, która chodzi po linie i rozwiązuje zagadkę zaginionego rubinu, to bardzo sympatyczna bohaterka i myślę, że zdołałam wykrzesać w Was iskierkę sympatii do niej w recenzji książki „Poppy Pym i klątwa faraona”.

poppy_marek

Dziś możecie Poppy zaprosić do swojego domu i osobiście przekonać się, jaka to fajna dziewuszka. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga mam jeden egzemplarz książki, który trafi do najbardziej nocnego marka – osoby, której poprawna odpowiedź pojawi się najbliżej północy (do 23.59 włącznie).

Proszę się nie martwić, jeśli komentarz nie ukaże się od razu – wpadnie do zakładki „do zatwierdzenia”, którą sprawdzam skrupulatnie i na pewno go nie przeoczę.

A teraz pytania:

 1. Podaj nazwisko odkrywcy grobowca Anchesemona.
 2. Jaki kształt miał rubin, tak cenny dla faraona?

Odpowiedzi szukajcie w mojej recenzji.

Powodzenia! 🙂

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

4 comments on “„Poppy Pym” do Twojej biblioteczki, nocny marku :-)
 1. Dorota pisze:

  Brawa dla Asi z 23.37! 🙂

 2. gargamelka pisze:

  Takam nocna, że aż się zagapiłam. No cóż 🙁

 3. gargamelka pisze:

  1. Nazwisko odkrywcy grobowca Anchesemona brzmiało von Bothing.
  2. Cenny dla faraona rubin miał kształt Skarabeusza.

 4. Asia pisze:

  1. von Bothing
  2. skarabeusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*