Poranek z Wojtusiem. 99% lukru w lukrze

Tup-tup, pac-pac. Bose stópki tuptają po domu, plaskają o podłogę. Wojtuś rozkosznie zaspany wchodzi do kuchni, gdzie walczę ze śniadaniem, obiadem i własną poranną nieogarniętością.

untitled-design4

– Tałem – melduje – Weź na jeńce.

Biorę na ręce, a on wtula się cieplutką, zaróżowioną od snu twarzyczką w miejsce między moim policzkiem a szyją i szepce:

– Cieść. Cieść, cieść!… – powtarza w uniesieniu, z radosną ekscytacją, wreszcie jesteś, mamusiu, nie widziałem cię przez całą noc!…

[I to jest ten moment, gdy cała jestem z budyniu].

… A jednocześnie skanuje otoczenie z wysokości moich ramion i nagle zauważa rzeczowo:

– O, tehełon Michałka! Nie mogę tehełonu Michałka – tłumaczy sobie, ale chyba nadaremno, bo już się szykuje do podprowadzenia go. Rączka, która niedawno obejmowała mnie z całą mocą, odrywa się od mojej szyi i wędruje ku dobru pożądanemu.

Taki to Wojtuś 🙂

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

14 comments on “Poranek z Wojtusiem. 99% lukru w lukrze
 1. basik pisze:

  jutro mikołajki, Dorotko trzymaj kciuki, bo ja jutro po raz czwarty jestem „Mikołajkom” – pomocnicą Mikołaja w szkole moich dzieci. Żeby tylko moje nogi wytrzymały bieganie góra dół, tak między 1000 uczniów

 2. Magda pisze:

  Słodziak:-) wczoraj kiedy przeczytałam tę notkę, uświadomiłam sobie, że już gdzieś widziałam ten profil i fryzurę. Skojrzenie okazało się może nie do końca adekwatne – ale napiszę – Andrzej Chyra:-)

 3. kolorki pisze:

  I nawet najgorszy dzień staje się wspaniały 🙂

 4. kamila pisze:

  O no weeeź… ja bym go zjadła

 5. kwiatkowska pisze:

  Oczyska jak z bajek Disneya <3

 6. Martyna pisze:

  Do schrupania 🙂

 7. Krusz pisze:

  Awwww 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*