Życie przed kotem i życie z kotem

Nikomu, kto ma kota (mam na myśli futrzaka, nie świra, choć bywają i świrnięte futrzaki), nie trzeba tłumaczyć, że życie bez kota jest życiem… niepełnym. Bo bez kota.

praktycznypan880

Miał się o tym przekonać również bohater książki „Praktyczny Pan” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Bohater ów (główny i tytułowy jednocześnie) żyje w świecie samych ważnych, pożytecznych i praktycznych spraw, tabelek, wykresów, dyplomów, zaświadczeń, planów, kalendarzy, segregatorów i harmonogramów. Żyje spokojnie i szczęśliwie. Dokładnie rzecz biorąc, to nie zastanawia się nad szczęściem, a spokój osiąga dzięki zdobyczom przemysłu farmaceutycznego. Pewnego dnia usłyszał w radiu, iż osobom nerwowym zamiast tabletek poleca się koty, bo ich mruczenie ma działanie uspokajające i łagodzące.

Jako człowiek praktyczny szybko policzył, że inwestycja w kota opłaca się bardziej, niż ciągłe kupowanie pastylek, zdecydował się więc na futrzaka.

I tak zaczęła się jego przygoda.

Zabawna, wzruszająca* i świetnie opowiedziana, tak słowem jak ilustracją, książka dla dzieci i dorosłych. Ciepła w niepowtarzalny, kocio-ciepły sposób. Każdy kociarz wie, o czym mówię i pewnie uśmiecha się w tym momencie. Po lekturze każdy nieprzekonany do kota w domu stanie się jakoś… bardziej przekonany 🙂

Roksana Jędrzejewska-Wróbel, „Praktyczny pan”, ilustracje Adam Pękalski, Wydawnictwo Bajka, Warszawa 2016.

*Pisałam Wam kiedyś, że zawsze wzruszam przy książkach tej autorki. „Praktyczny pan” potwierdził tę zasadę po raz nie wiem który.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

3 comments on “Życie przed kotem i życie z kotem
  1. kwiatkowska pisze:

    Uśmiechnęłam się do samej recenzji. Podejrzewam, że do książki też bym się uśmiechała 🙂

  2. marcelina pisze:

    Brzmi jak cos dla nas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*