Tajemnica smutnej królewny

Nie wiem jak to się dzieje, ale książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel zawsze wzruszają mnie do łez. To już gwarantowane, że na ostatniej stronie rozkleję się całkiem. 

Krolewna_700px

Płakałam przy “Kamienicy”, przy “Maleńkim królestwie królewny Aurelki” i tak samo było w przypadku “Królewny” z ilustracjami Marianny Oklejak, bardzo zgrabnej historyjki o smutnej, samotnej królewnie, która pewnego dnia stanęła na podwórku pod trzepakiem, przyglądając się zabawom kilkorga zwyczajnych dzieci.

Historia królewny Amelki przypomina, co jest najważniejsze, by dziecko było szczęśliwe. Żeby nie trzymać Was w niepewności, napiszę wprost o co chodzi: o zainteresowanie rodziców i obecność przyjaciół. Zabawa kijkiem w błocie z rówieśnikami ma o niebo więcej uroku, niż samotne przekładanie drogich zabawek w pięknym pokoju urządzonym jak z katalogu.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Królewna, Wydawnictwo Bajka 2015

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*