Żuczątko i szczeniaczek

Pani nauczycielka przyniosła na zajęcia do świetlicy szczeniaczka. Żuczątko zakochało się bez pamięci.

– Jest taki słodki i kochany… – emocjonowało się w drodze do domu.

– Też kiedyś tacy byliście, wszyscy trzej – mruknęła Mama pod nosem.

– Ja też chcę mieć szczeniaczka!!!!

Mama Żuczkowa westchnęła głęboko. Tak, jeszcze szczeniaczka brakuje w tym domu.

– Słuchaj, kochane Żuczątko, możemy zrobić tak. Od jutra codziennie rano będziesz wstawał o 6.00 i szedł na krótki spacer. Jeśli będziesz tak robić przez miesiąc, każdego dnia, w każdą pogodę, to weźmiemy szczeniaczka.

– Hurrrra! Jesteś kochana! – wybuchnęło entuzjazmem Żuczątko.

Następnego dnia budzik Żuczątka zadzwonił o 6.00. Po chwili przydreptało do sypialni rodziców.

– Wstałem! Dzień dobry! Przytulę się do Was przez minutkę i idę na spacer! – obwieściło radośnie i wpakowało się pod kołdrę.

Wszyscy razem obudzili się godzinę później.

Drugiego dnia o poranku Żuczątko rozbolał brzuszek.

– To chyba nie jest rozsądne, żebym szedł na spacer z bolącym brzuszkiem? – wymamrotało, patrząc na mamę zamglonym i zbolałym wzrokiem.

Trzeciego dnia o 6.00 mama obudziła Żuczątko.

– Czas na spacerek, idziesz?

– Wiesz, mamo, czuję, że nie jestem jeszcze dojrzały na szczeniaczka – wymruczało Żuczątko spod kołdry, nawet nie otwierając oczu.

Mama Żuczkowa i Tata Żuk przybili piątkę.

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*