Zestawy do nauki szydełkowania

Pudełkowe warsztaty szydełkowe – bransoletki ze sznurka bawełnianego dla absolutnie początkujących

Jak wymyśliłam pudełkowe warsztaty dziergania bransoletek

Na każdym targu i jarmarku, na którym pojawiam się z moim rękodziełem, prowadzę warsztaty szydełkowania bransoletek. Początkowo były to warsztaty dla dzieci, ale okazało się, że mają wzięcie także u dorosłych.

Młodzi z zachwytem odkrywają świat robótek ręcznych, a starsi z nostalgią przypominają sobie, czego nauczyli się od babci lub na lekcjach ZPT w szkole.

Z warsztatami dziergania szydełkowych bransoletek bywam w szkołach i przedszkolach i za każdym razem jest to hit. Dzieci tworzą bransoletki dla siebie, dla mam i sióstr, przyjaciółek, dla babć, tatusiów, dziadków, kuzynów, wujków… Pierwsza bransoletka nie chce się udać, sznurek się plącze, rączki nie współpracują. Ale każda kolejna to coraz więcej frajdy i coraz większa duma z własnych osiągnięć.

Stąd wziął się pomysł na pudełkowe warsztaty dziergania bransoletek.

Pudełkowe warsztaty dla małoletnich i nastoletnich

Każde pudełko zawiera 25 kawałków kolorowych sznurków bawełnianych z pętelką początkową, aluminiowe szydełko i przejrzystą, obrazkową instrukcję. Wymyśliłam ją tak, żeby zabawa była przyjemnością dla osób, które nigdy wcześniej nie szydełkowały. Stąd pętelka na początku każdego sznurka – jej zawiązanie to największa trudność. Wystarczy włożyć szydełko w pętelkę i przeciągnąć haczykiem sznurek. I znowu, i jeszcze raz – aż powstanie bransoletka. Kolejne etapy prac są sfotografowane i opisane w instrukcji znajdującej się w pudełku.

Młodsze dzieci świetnie radzą sobie przeciągając sznurek przez pętelkę paluszkami, bez użycia szydełka.

Szydełkowanie uczy koncentracji, jest ćwiczeniem motoryki małej i wciąga na długie kwadranse. Jest sposobem na nudę, pozwala oderwać się od innych spraw, zrelaksować i własnoręcznie stworzyć ładny przedmiot.

W pudełku jest wszystko, czego potrzeba do zrobienia 25 bransoletek

  • mocne, aluminiowe szydełko
  • kolorowe sznurki bawełniane
  • przejrzysta instrukcja obrazkowa i opis.

Zestaw kupisz na allegro

Sznurki są polskiej produkcji, w pięknych, żywych kolorach, a niektóre mienią się brokatowo.

Jeśli chcesz zachęcić dziecko lub nastolatka do spróbowania czegoś nowego, to moje warsztaty
w pudełku są świetnym pomysłem.

Nie zaśmieca planety – zero plastiku, pudełko kartonowe, papier z drukarki, sznurki bawełniane, szydełko metalowe

Przetestowane na dzieciach! 🙂

Opinie Klientek:

„Ten zestaw do szydełkowania to HIT! Moje 12-letnie bratanice zachwycone.”
Ela

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*