Byłeś dla mnie dobry

Spędziliśmy razem piękny czas. Będę Ci pamiętać liczne chwile w słońcu, raz miło grzejącym w plecy, raz opalającym twarz, będę wspominać spacery po parkowych alejkach, brodzenie w szeleszczących liściach, zbieranie pachnących kasztanów, błękit nieba nad głowami, wrzosy w doniczce, pyszny crumble ze śliwkami, kolorowe szydełkowanie. Dobry byłeś dla mnie, październiku 2019.

Na początku miesiąca zobaczyłam cud natury, zmrożoną różę o świcie.

Nawet dwa tygodnie przeziębienia Wojtka z przełomu września i października wspominam ciepło. Siedzieliśmy w domu, graliśmy w gry ze „Świerszczyka”, czytaliśmy, szydełkowałam, a Wojtek rozwijał swoją wiedzę z geografii Polski, Europy i świata.

 

Kiedy Wojtek wyzdrowiał, do Krakowa przyjechały Kuka i kociubińska. Dzięki nim miałam dwie niezależne okazje, aby zobaczyć Wawel o poranku, odwiedzić Muzeum Manggha, delektować się kuchnią japońską, a nawet wskoczyć na chwilę w kimono.

Szydełkowałam z dziećmi w przedszkolu. Zrobiłam na szydełku ponad 100 myjek ze sznurka, szal i mitenki z kokonków, torebkę ze sznurka, kilka czapek, trzy kominy…

Na Targach Książki spotkałam się z Monią. Nasza tradycja została podtrzymana. Widziałam też, jak wyglądają warsztaty wokół mojego Połykacza Liter: przedszkolaki robiły Połykacza z pudełka i karmiły go literkami. To pomysł pani Moniki z wydawnictwa na nauczanie liter. Jest świetny i działa nawet na opornych 🙂 Dostałam też interesującą propozycję pisarską. Może czas odłożyć szydełko i wrócić do pisania?

Dobry, dobry czas.

Dla równowagi końcówka miesiąca obfituje w trudne sprawy, nieprzyjemne uczucia i przynosi wiadomości, których nie chciałoby się usłyszeć. Ech.

Ale i tak jestem wdzięczna za to, co otrzymałam.

 

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: , ,

3 comments on “Byłeś dla mnie dobry
  1. Winter pisze:

    Pozdrawiam Dorotko. Pamiętam.

  2. Edyta pisze:

    Trzymaj się, Dorotko! Dla mnie rownież od lipca bardzo trudny okres w zyciu! Ale musimy dać radę! Pozdrawiam Cię serdecznie!

  3. kuka pisze:

    Ściskam mocno na ten trudniejszy czas i będę pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*