„Nasze ciało”. Anatomia dla najmłodszych

„Nasze ciało” to kartonowa książka, która kolorowo, dowcipnie i prosto opowiada o ludzkim ciele. Szukacie pierwszej anatomii dla dwu-trzylatka? Bierzcie w ciemno.

Mali czytelnicy dowiedzą się kilku rzeczy o swoim ciele, np. do czego służą palce i co mamy w środku, niezależnie od płci i koloru skóry. Otwory, w które można włożyć małe paluszki, kartonowe klapki do podnoszenia – książeczka oferuje wiele atrakcji.

Mnie zauroczyła jej graficzna strona, jest tam sympatyczna, że nie można się nie uśmiechnąć, biorąc ja do ręki. Wojtek uwielbia żarcik z brzuchem mamy i taty:

Efekt uboczny lektury jest taki, że ilekroć jestem po większym obżarstwie, Wojtuś pyta, czule głaskając mnie po wzdętym bandziochu:

– Masz w brzuszku dzidziusia?…

Hector Dexet, „Nasze ciało”, wydawnictwo Mamania, Warszawa 2017

 

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*