„Znajdź kropki”. Książka do szukania i liczenia

Napisałam tytuł i zastanowiłam się. Przecież nie tylko do szukania i liczenia, ale także do kręcenia, wysuwania, przesuwania, otwierania, zginania, popychania, zaglądania i zadziwiania się, ile aktywności wymusza kartonowa książka, która na każdej stronie ma tylko kolorowe kropki. Dzieci bardzo lubią książeczki z okienkami. Wojtek nie jest tu wyjątkiem. Zwykle jednak mieliśmy do czynienia z opowiastkami, których szczegóły ukryte były pod klapkami. W „Znajdź kropki” nie znajdziecie nic oprócz kropek. Ale gwarantuję, że publikacja zainteresuje nie tylko najmłodszych.

Wykonanie prostych poleceń („Znajdź 1 czerwoną kropkę”, „Znajdź 2 pomarańczowe kropki”) wydaje się banalne, ale wymaga pokombinowania. Świetnie rozrusza szare komórki małych i dużych. Tylko błagam, nie rozpracujecie wszystkiego przed dzieckiem, niech ma satysfakcję, że to ono dokonało odkrycia! A wy nie podglądajcie go przy zabawie, za chwilę pobawicie się sami i też ucieszy Was własna pomysłowość.

Świetna, manipulacyjna książka dla trzy-czterolatków i trzydziesto-czterdziestolatków. Liczenie do 10 i rozróżnianie kolorów ma wartość edukacyjną, a wszystko to w oprawie naprawdę fajnej zabawy.

Andy Mansfield, „Znajdź kropki”, Grupa Wydawnicza Relacja, Warszawa 2016.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

2 comments on “„Znajdź kropki”. Książka do szukania i liczenia
 1. Jolanta Okuniewska pisze:

  A to się wpiszę w końcu. Ja skrytoczytacz od narodzin pierworodnego.
  Tu opowiadam o innej kropce. Jak Doroto znajdziesz chwilkę, to od 17 minuty zapraszam do programu. Spodoba Ci się ta książka, wiem.

  https://olsztyn.tvp.pl/39002721/14918-cz1

  • Chuda pisze:

   Dziękuję Jolu 🙂 Miło Cię zobaczyć 🙂 Znam tę książkę, oczywiście! Dobrze, że mi o niej przypomniałaś, warto o niej opowiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*