„W moim sercu”. Księga uczuć

To prześliczna książka, do której chętnie wracamy oboje z Wojtkiem. Pięknie wydana, z pomysłem i ślicznymi ilustracjami opowiada o uczuciach, które kłębią się w sercach każdego z nas.

Głowna bohaterka opowiada o tym, co czuje w danej chwili. Skala uczuć, o których opowiada, jest bardzo szeroka, od bezmiaru szczęścia, poprzez złość, wzruszenie, głęboki smutek, czułość, strach i ekscytację.

Lektura tej książki jest doskonałym punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem o tym, jak ono przeżywa różne sytuacje, z czego się cieszy, co je zasmuca, czego się boi. Rozmowy o uczuciach są bardzo ważne, a często zupełnie nieobecne w życiu rodzinnym. Warto to zmienić. Na początek przeczytajcie dziecku „W moim sercu” i zastanówcie się nad skarbnicą swoich uczuć 🙂

Jo Witek, „W moim sercu”, ilustracje Christine Roussey, wydawnictwo Mamania 2016.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*