Zapałki w ręku Żuczka… to nie dla psa kiełbasa*

Żuczek zawsze ma pod górkę, tak w domu jak i w szkole.  Traktowany niesprawiedliwie, poniewierany, zawsze ma najgorzej. Fałszywie oskarżane ucieleśnienie niewinności. Wszyscy mu dokuczają. Nie ma nic. Nie ma żadnych kolegów. Nic nie umie i nie potrafi. Po prostu kupka nieszczęścia.

Żuczek chodzi na dodatkowe zajęcia z matematyki, na które zawożą go i przywożą rodzice kolegów z klasy.

W poprzedni wtorek Żuczek wrócił wzburzony.

– Mamo, jak tata Jętki zatrzymał samochód, to Ważka wypchnął mnie z niego, mało sobie głowy nie rozbiłem!

Oględziny nie wykazały żadnych strat na zdrowiu i urodzie.

– Czy mam porozmawiać z mamą Ważki?
– Nie, bo potem powiedzą, że kabluję. A w sumie to tylko trochę mnie popchnął.
– A nie było przypadkiem tak, że popychaliście się nawzajem?…
– Nieee, skąąąąd!…

Żuczek robiący oczy kota ze Shreka to naprawdę jest niezły widok.

W ostatni wtorek Żuczek wracał znowu z przygodami.

– Ważka chciał mnie podpalić zapałkami!
– Cooo?! No nie, teraz to już muszę porozmawiać z jego mamą!
– Nie rozmawiaj, bo to ja mu te zapałki sprzedałem.

Mama Żuczkowa omdlała. Ledwo w poniedziałek zadzwoniła do niej wychowawczyni Żuczka z informacją, że Żuczek przyniósł do szkoły trzy (trzy!) zapalniczki, a przy konfiskacie awanturował się, że musi je dostać z powrotem, bo on za nie zapłacił! Że prawie się spóźnił do szkoły, bo przed lekcjami był po nie w Żabce!… I jeszcze tłumaczył nauczycielce, iż Żuk też nosi przy sobie trzy zapalniczki.

Mama Żuczkowa tylko dlatego nie wyrwała Żuczkowi odnóży z odwłoka, że nauczycielka zadzwoniła dużo wcześniej, nim Żuczek wrócił ze szkoły i zdążyła ochłonąć. Po powrocie syneczków zarządziła konfiskatę wszystkich zapalniczek.

– Ale one się bardzo przydają, na przykład mogłem pożyczyć zapalniczkę druhnie na wigilii harcerskiej! – Żuk próbował bronić swoich zasobów.
– A zapałki też muszę oddać?… – zapytał niewinnie Żuczek.

Skonfiskowane zapałki i zapalniczki Mama Żuczkowa schowała. Nie przyszło jej do głowy dopytać, czy to aby już wszystkie artykuły piromańskie, jakie znajdowały się w kieszeniach Żuczka. Nie przyszło, więc dostała za swoje.

Mama Żuczkowa otrząsnęła się z omdlenia.

– Coooo takiego?!! Jak to sprzedałeś?
– Bo byłem okropnie głodny, a nie miałem pieniędzy, więc sprzedałem Ważce zapałki za 2 zł.
– Za 2 złote?!! Pudełko zapałek?!

Teraz Mama Żuczkowa z lękiem wyczekuje telefonu od Mamy Ważki…

*Kabaret Potem, oczywiście.

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

10 comments on “Zapałki w ręku Żuczka… to nie dla psa kiełbasa*
 1. Ordercustomessay pisze:

  Grecy chcieli zobaczyć Jezusa. Ja także pragnę ujrzeć Jezusa. Mam taką potrzebę widzenia i słuchania Go każdego dnia. Proszę o to Jezusa codziennie, ponieważ pragnę być blisko Niego, aby móc uwielbiać i dziękować Mu za codzienny dar miłości, który otrzymuję. Ziarno wrzucone w ziemię musi obumrzeć, aby przyniosło plon. Ja też muszę coś „ stracić” dla Jezusa, aby pojawiło się we mnie piękniejsze życie, aby moja wiara umocniła się, nawet kosztem samotności, cierpienia, wewnętrznej ciemności. Pragnienie zobaczenia Jezusa muszę w sobie rozwijać, ono jest tęsknotą mojego serca, ogromną tęsknotą, aby iść za Nim i Mu służyć i być jak najbliżej Jego serca, Jego miłości, by razem z Nim móc pracować i odpoczywać.

 2. kwiatkowska pisze:

  Mama Ważki nie zadzwoniła?

 3. kh pisze:

  Żuczek to mój ulubiony bohater 🙂

 4. kolorki pisze:

  no nieźle 😉

 5. Aba pisze:

  Uśmiałam się, ale takim śmiechem podszytym nutką niepokoju

 6. bbasia pisze:

  Uwielbiam bajki o Żuczku.
  Egoistycznie ciesząc się, że moi synowie są już dorośli. Zwłaszcza ten młodszy… 😉 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*