Wyślij pączka do Afryki

Tłusty Czwartek bez pączka? Nie ma mowy. Jemy, zajadamy się, oblizujemy paluszki i zaklejonymi lukrem ustami mamroczemy zaklęcie, żeby nam w poszło w biusty, nie w biodra. A gdyby tak po Tłustym Czwartku zamiast oponek urosły nam… serca? To jest możliwe, jeśli przyłączymy się do akcji „Wyślij pączka do Afryki” Misjonarzy Kapucynów.

Pomysłodawcą akcji jest brat Benedykt Pączka, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej. Oprócz brata Benedykta w RŚA  i Czadzie pracuje dziesięciu misjonarzy z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej. Kapucyni pracują w Afryce już od 30 lat. W tym czasie mi.in. w wielu wioskach zbudowali szkoły oraz wykopali studnie. Na co dzień dokarmiają setki dzieci. Często są oni jedyną pomocą dla nich, bo rodzice odeszli bądź zginęli w trwającej rebelii. Wszyscy misjonarze realizują projekty charytatywne. Fundusze, które zostaną zebrane w akcji „Wyślij pączka do Afryki” za pośrednictwem Fundacji Kapucyni i Misje sfinansują projekty dla potrzebujących.

Wszystkie szczegóły na stronie paczek.kapucyni.pl. Akcja trwa aż do Wielkanocy – każdy zdąży! Ja już wysłałam mojego pączka. I tak mi w biust nie pójdzie 🙂

A kto ma planach pieczenie pączków i innych tłustoczwartkowych pyszności, po sprawdzone przepisy niech koniecznie zajrzy na Dwie Chochelki 🙂

 

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

2 comments on “Wyślij pączka do Afryki
  1. Ola pisze:

    Pączki wysłane 🙂

  2. Aba pisze:

    Super! Pączek wysłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*