„Kochana mamusiu, plosie…”

Jakiś czas temu nauczyłam Wojtusia ładnej formy proszenia mnie o szklankę porannego napitku. Uwielbiam, kiedy tak mówi 🙂

Nie tylko koty lubią kartony 🙂

– Kochana mamusiu plosie dać duzi siok w źwykłej śklance w nóśce* – recytuje uprzejmie każdego poranka. Szybko doszedł do wniosku, że skoro działa, to można stosować tę formę w wielu innych sytuacjach.

– Kochana mamusiu plosie dać tejefon – próbuje, choć regularnie słyszy, że telefon nie jest zabawką

– Kochana mamusiu plosie bajkę – tu czasem coś ugra.

Pewnego dnia byliśmy na poczcie.

– Chcie ksiąziećkę! – zakrzyknął, po czym szybciutko się zreflektował – Kochana mamusiu plosię ksiąziećkę.

No jasne, że kupiłam. A wszystkie obecne na poczcie panie zemdlały ze wzruszenia 😉

————————————————————————————

* chodzi o szklankę z nóżką, nazywaną zwykłą, w odróżnieniu od innej szklanki, bez nóżki, która za zwykłą nie uchodzi.

 

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*