„Świerszczyk” dla młodych lingwistów

22 tegoroczny numer „Świerszczyka” poświęcony jest zagadnieniom lingwistycznym i wielokulturowości. Polecam rozpoczęcie lektury od rozbrajającego komiksu na ostatniej stronie. Uśmialiśmy się bardzo, a Wojtek kazał go przeczytać tyle razy, że w zasadzie nauczył się na pamięć poszczególnych kwestii.

Generalnie Wojtek nie jest jeszcze targetem „Świerszczyka”, ale z uwagą przysłuchuje się wierszom i chętnie wyszukuje przedmioty na ukrytych obrazkach. Tu się Wam pochwalę: z numeru na numer jestem w tych poszukiwaniach coraz lepsza 🙂

Zachwycił mnie uroczy wiersz Alicji Krzanik, kobiety renesansu, która splata rymy, czaliki, czapki, bransoletki, torby i nawet kiecki szyje!

Czytajcie, grajcie i rysujcie zwierzaki z Marcinem Bruchnalskim – jak Wojtuś. Całkiem zgrabny osiołek mu wyszedł, prawda? 🙂

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , ,

One comment on “„Świerszczyk” dla młodych lingwistów
  1. kolorki pisze:

    Piękny osiołek 🙂 Już się doczekać nie mogę, kiedy Młoda dorośnie do Świerszczyka :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*