Jeszcze sekundka, jeszcze minutka… TAK! Właśnie ruszyła Robótka!

Wyobrażam sobie, że każdy, kto brał udział w chociaż jednej z poprzednich edycji szalonej akcji wysyłania życzeń świątecznych do dzieciaków-starszaków z Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, w długie jesienne wieczory kręci się niespokojnie, rozgląda, szeleszcze sreberkami, przekłada kolorowe kartki i czeka. Na co czeka? Na sygnał od kierowniczki kaczki i woźnej Bebe!

Dziś 15 listopada AD 2017 rozległ się dziarski sygnał pobudki, który postawił mnie na baczność. It’s official!

Sezon na Robótkę 2017 uważa się za otwarty!

Będziemy z zapałem rodzinnie ciąć, kleić i sypać brokatem, a potem upychać do kopert wytwory naszego rękodzielnictwa i puchate kłębuszki ciepłych myśli. Będziemy pakować drobiazgi dla wybranych Dam i Kawalerów i słać to wszystko prosto do Niegowa.

Do czego i Was gorrrąco zachęcamy!

Tegoroczna, ósma edycja Robótki odbywa się pod sztandarem wydzierganym przez Bebe, tutaj skromną woźną, a w kręgach ilustratorskich znaną Kasię Warpas, m.in. zdobicielkę Świerszczyka i autorkę kapitalnego cyklu rozmów z ilustratorami. Co roku Bebe szykuje nowy sztandar na Robótkę i co roku zachęca, by go kopiować, powielać i dystrybuować na szerokich wodach Internetu. Czyńcie zadość Jej pragnieniu!

Robótka kręci się od początku dzięki kaczce, która życie zawodowe wiedzie w rozdarciu między mikroskopem a piórem. Kto jeszcze nie czytał o kaczych perypetiach rodzinnych dziejących się w różnych zakątkach Europy, niech pędzi na jej bloga. Uwaga, można umrzeć ze śmiechu lub dostać skrętu kiszek z zawiści, że samemu tak świetnie pisać się nie umie.

To są matki Robótki, a teraz przedstawię dzieci:

Dzieciaki-starszaki mieszkają w Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Niektórzy już nie mają rodzin, niektórzy nigdy ich nie mieli. Nie mają nikogo, kto posłałby im świąteczną kartkę, kto pomyślałby o nich ciepło.

Tzn. nie mieli nikogo, dopóki kaczka i Bebe nie rozkręciły operacji Robótka 🙂 Bo teraz mają nas – silną ekipę, w której zawsze znajdzie się miejsce dla nowych robótkowiczów. Każdego witamy serdecznie, tulimy i niepostrzeżenie wciskamy do rąk nożyczki i klej. Ani się obejrzy, jak wyklei dziesięć kolorowych kartek, oślepiających od brokatu, buchających oparami życzliwości i wpisze do nich życzenia cieplejsze od góralskich skarpet.

Tak całkiem serio, to wystarczy jedna kartka do konkretnego dzieciaka-starszaka. Byle z serca.

Wszystkie techniczne detale (co, komu, po co i dlaczego) opisały już kaczka i Bebe, więc odsyłam na blog Robótki.

I bierzcie się do roboty, bo święta coraz bliżej! 🙂

 

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: ,

3 comments on “Jeszcze sekundka, jeszcze minutka… TAK! Właśnie ruszyła Robótka!
 1. Dorota pisze:

  I to jest właśnie wspaniałe i za to jestem Ci wdzięczna. A ludzie z tego DPS maja wspaniałych opiekunów. Po prostu aż serce wyrywa, jak czyta się o ich opiece. Niech ich Bóg ma w swojej opiece.
  Druga Dorota

 2. Dorota pisze:

  To naprawde cudowna sprawa. Zaraz zabieram się za planowanie listu. Dołaczę też upominek. Dziękuję za organizację i przypomnienie. Jesteś cudowna.
  Druga Dorota

  • Chuda pisze:

   Dziękuję Dorotko! Gwoli ścisłości: ja nie organizuję, komitet DezOrg jest dwuosobowy, ja tylko podgrzewam atmosferę i wymachuję sztandarem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*