Zagłosuj na najlepszą książkę dla dzieci

„Przecinek i Kropka” to plebiscyt Empiku, w którym wyłaniane są najlepsze, najpiękniejsze książki dla dzieci. W pierwszym etapie konkursu jury złożone ze znawczyń literatury wybiera pięć tytułów, wydanych w minionym roku, w drugim dzieci i rodzice głosują na swoją ulubioną książkę spośród nominowanych. Głosować można raz dziennie do 14 marca, a każdy, kto zagłosuje i uzasadni swój wybór, ma szansę zdobyć bon o wartości 100 zł na zakupy w Empiku.

Czyli w wersji optymistycznej wygląda to tak: głosujesz na ukochaną książkę swojego dziecka, cieszysz się razem z jej autorem (lub autorką) z wygranej, a potem wydajesz 100 zł na kolejne książki, które pokochacie. W wersji równie optymistycznej: głosujesz na ukochaną książkę dziecięcą, cieszysz się razem z jej autorem, a autor (lub autorka) na fali serotoniny pisze kolejne wspaniałe książki.

Zatem udział w plebiscycie przynosi same korzyści tak czytelnikom jak i autorom!

Konkurs trwa do 14 marca.

W tym roku w konkursowe szranki staje „Klątwa dziewiątych urodzin” Marcina Szczygielskiego, którą miałam wielka przyjemność czytać i recenzować, a także „Praktyczny Pan” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, przy której książkach zawsze płaczę. Te dwie polecam Wam z pełnym przekonaniem.

 

O „Klątwie dziewiątych urodzin” pisałam tak: „To chyba najlepsza z trzech dotychczas wydanych części. Marcin Szczygielski wzbija się w niej na wyżyny prowadzenia narracji, mnóstwo tu żartobliwych dialogów, zabawnych scenek i błyskotliwego poczucia humoru. Nie brak tu również gorzkich aluzji do współczesnego świata, kręcącego się wokół pieniądza. Cała intryga jest poprowadzona po mistrzowsku, aż dech zapiera (mnie zapierało również z zawiści, że sama nie wpadłam na takie rozwiązanie fabularne, ale – jak sobie tłumaczę – wszystko przede mną. W końcu w Krakowie też mamy legend pod dostatkiem, aż się proszą, by je wpleść w intrygującą fabułę powieści dla młodych czytelników.”

 

„Praktyczny Pan” też bardzo mi się podobał: „Zabawna, wzruszająca i świetnie opowiedziana, tak słowem jak ilustracją, książka dla dzieci i dorosłych. Ciepła w niepowtarzalny, kocio-ciepły sposób. Każdy kociarz wie, o czym mówię i pewnie uśmiecha się w tym momencie. Po lekturze każdy nieprzekonany do kota w domu stanie się jakoś… bardziej przekonany :-)”

**************

Głosować można tu: Plebiscyt „Przecinek i Kropka” – raz dziennie, codziennie do 14 marca. 8 kwietnia podczas Targów Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” dowiemy się, kto wygrał.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*