Seria „Zwierzoboty” Judy Brown

Seria książeczek dzieci z klas I-III, której bohaterami są trzy roboty: kot, myszka i ptaszek. To samodzielne, inteligentne stworzenia, które wspólnie stawiają czoła wyzwaniom. A są one naprawdę spore, jak na trzy niewielkie istotki.

Trójkę przyjaciół poznajemy w chwili, gdy ich życie zmienia się o 180 stopni. Do tej pory zwierzoboty mieszkały ze swoim konstruktorem, profesorem-wynalazcą, ale pewnego dnia zostały same w domu, który po jakimś czasie został wystawiony na sprzedaż. Profesor był coraz starszy, coraz słabszy i przygotowywał swoich przyjaciół na to, że kiedyś go zabraknie. I oto nadszedł czas, gdy mechaniczne zwierzaki musiały zacząć radzić sobie same. Na szczęście miały siebie nawzajem. Miały też pełne ciepła wspomnienia z lat spędzonych z ukochanym profesorem, a także pliki z instrukcjami dotyczącymi konstrukcji każdego z nich. Pierwszym dużym wyzwaniem, któremu musiały stawić czoło, była obrona domu przed agentem nieruchomości, a następnie zniechęcenie wszystkich zainteresowanych jego kupnem.

Bohaterowie są tak sympatyczni, pomysłowi i oddani sobie nawzajem, że w czasie lektury zapomina się, że to „tylko” mechaniczne konstrukty. To opowieść o przyjaźni, pomysłowości, wytrwałości, a także o kreatywności i umiejętności dostosowania się do sytuacji. Zwierzoboty nie załamują się, ale szukają kolejnych rozwiązań i nawet w najtrudniejszych sytuacjach nie poddają się.

Książki są idealne dla młodszych czytelników: czcionka dobra do czytania, krótkie rozdziały, przykuwająca uwagę akcja. No i bardzo sympatyczni bohaterowie, których nie można nie polubić.

Judy Brown, „Wielka ucieczka” i „Szkolna awaria”, seria „Zwierzoboty”, wydawnictwo Wilga, Warszawa 2016.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

3 comments on “Seria „Zwierzoboty” Judy Brown
  1. Krusz. pisze:

    Zamówiłam! Oba dostępne w księgarni Gildia, cena to niecałe 14 zł za sztukę, a księgarnię gorąco polecam. Jutro będę je mieć i dziecko się ucieszy

  2. Krusz pisze:

    Super! Zamawiam! Dzięki wielkie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*