Sylwester z Wojtusiem

Między świętami a Nowym Rokiem na horyzoncie zabłysła z mocą zorzy polarnej szansa, że Sylwestra spędzimy bez dzieci. Moja święta, godna kanonizacji za życia Mama, zgodziła wziąć pod skrzydła całą trójkę. Juhuhuhuhuuuuu!!! Ale tu wkroczył Mąż…

– Jak to, Wojcia chcesz zostawić?! – popatrzył na mnie jak na matkę wyrodną, która właśnie wyraziła głośno chęć porzucenia noworodka pod mostem.
– Nnno, Piotruś miał półtora roku, jak został z dziadkami, gdy pojechaliśmy na parapetówkę do Magdy i Pawła… – mruknęłam, zaskoczona oporem.
– Piotruś może i tak, ale Wojtuś?!

Stanęło na tym, że opiekę nad Wojtusiem przejmie tatuś, a ja w spokoju przygotuję sylwestrową imprezę.

Sylwestra co roku spędzamy w tym samym gronie, zmienia się tylko otoczenie, a i to nie bardzo, bo albo schodzimy do sąsiadów na parter, albo sąsiedzi wychodzą do nas na trzecie piętro. Co roku jest miło, dowcipnie, przyjemnie, smacznie i blisko do domu. Rewelacja.

Mąż przykładnie zajął się dzieckiem, a ja w spokoju i przy dźwiękach Trójki szykowałam kolejne dania:

Sylwestrową nocą, gdyśmy bawili się na całego, o 22.15 Wojtuś poszedł do swojego pokoju, przebrał się w piżamę, poczytał sobie przed snem, poprosił, by mu zgasić górne światło i o 22.30 spał już snem sprawiedliwego, nieczuły na huki, wystrzały i gwizdy petard tuż za oknem. Wstał po 8.00 w Nowy Rok, dając matce i ojcu szansę na godny poranek.

Taki to Wojtuś!

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: ,

2 comments on “Sylwester z Wojtusiem
  1. kuka pisze:

    Czwarte urodzi Ci się samo!!!

  2. Magda pisze:

    Rewelacja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*