„W ramie. Nad wodą” Marii Biardzkiej i Matyldy Dębskiej

Edukowanie dzieci w zakresie muzyki i sztuki uważam za bardzo wdzięczne, a także potrzebne zajęcie. Możliwość wyrażenia siebie przez sztukę ma często działanie terapeutyczne, a znajomość wielkich dzieł muzycznych i malarskich buduje podstawy do rozwoju zainteresowań na tym polu.

Projekt „W ramie” ma na celu zaznajomienie dzieci (sześciolatków i starszych) z dziełami malarskimi, a także oswojenie ze światem sztuki i nauczenie patrzenia na dzieła. Przewodnikiem po świecie sztuki jest sympatyczny Pan Rama.

Mam w ręku pierwszą książeczkę z planowanego cyklu. Nosi tytuł „Nad wodą”. Zawiera kilkanaście reprodukcji słynnych obrazów ukazujących przestrzenie akwatyczne, a przy każdym wskazuje, na co warto zwrócić uwagę. Zachęca również dzieci do włączenia się w proces twórczy przy pomocy kredek, flamastrów i naklejek. Bawiąc się, kolorując i wyklejając dzieci uczą się m.in. analizowania dzieła malarskiego, dowiadują się, czym jest perspektywa, wymyślają, co może się dziać w miejscu, na które patrzy postać przedstawiona na obrazie.

Świetny projekt. Wymyśliły go Maria Biardzka i Matylda Dębska. Panie doprowadziły do jego realizacji za pomocą kampanii crowfundingowej.

Dzięki uprzejmości autorek mam dla Was jeden zeszyt, szczegóły już za tydzień.

Maria Biardzka i Matylda Dębska, W ramie. Nad wodą, iTON Society, Warszawa 2016.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*