Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia!

Kochane, liczne Czytelniczki, kochani, nieznani liczebnie, bo nieujawniający się, Czytelnicy. Życzę Wam i Waszym Rodzinom radosnych świąt Bożego Narodzenia.

fot. falco, pixabay.com

Niech będą pełne rodzinnego ciepła i miłości, niech będą czasem odpoczynku od codziennej gonitwy, od polityki, od rozmaitych życiowych uciążliwości. Usiądźmy razem, popatrzmy sobie w oczy, potrzymajmy się za ręce, poprzytulajmy. Wycałujmy dzieci, uściskajmy rodziców i dziadków. Bądźmy razem – przy wigilijnym stole, nad żłóbkiem, przy choince.

Przypomnijmy sobie radosne, rodzinne anegdoty, opowiedzmy je po raz tysięczny i dwa tysiące pierwszy, żeby dobrze zapamiętali je najmłodsi. Odświeżmy je w pamięci, by móc rzucić nimi jak śnieżką, gdy ktoś przy świątecznym stole nabierze powietrza, by ruszyć jakiś polityczny temat.

Otwórzmy się na siebie nawzajem i na tych, którym trzeba pomóc. Módlmy się o przemianę tych serc, które skuł mróz obojętności na krzywdę bliźniego. Niech żar miłości, bijący z betlejemskiej stajenki, ogrzeje oziębłe, roztopi zlodowaciałe i przemieni nas wszystkich, byśmy nieśli w świat miłość, wyrozumiałość i solidarność.

Czerwone Gitary mają w repertuarze piękną piosenkę świąteczną o dniu, bardzo ciepłym, choć grudniowym, dniu, w którym milkną wszystkie spory. Ten dzień jest dzisiaj. Życzmy sobie, by spory – te raniące, niszczące – umilkły na zawsze. Byśmy żyli w zgodzie i wzajemnym szacunku – my, Polacy, my, ludzie.

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

2 comments on “Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia!
  1. basik pisze:

    Dorotko, wspanialych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia życzą Grzywaczowie z Ząbek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*