Nasza choinka A.D. 2016

Jest! Jest! Jest! A nawet… Są! Są! Są! Już w ubiegłym roku zainwestowaliśmy w dwie małe choinki i stroik zamiast w jedną dużą. Dzięki temu obaj chłopcy mieli w pokojach choinki ubrane według własnej koncepcji. Oczywiście, umiejętność współdziałania jest szalenie istotna, ale niech sobie ją ćwiczą w innych momentach życia. Akurat przy choince chciałam mieć klasyczny święty spokój.

W tym roku zaszaleliśmy: mamy trzy małe choinki. Warto dodać, że kupujemy co roku choinki-składaki, takie, które w grubszą gałązkę imitującą pień mają powtykane drobniejsze gałązki, a całość jest osadzona na aromatycznym plastrze z pnia brzozy. Ładne, gęste, równe.

Wojtuś ubierał tę w dużym pokoju:

Na twarzy pełna powaga, na głowie fryzura już-nie-na-Andrzeja-Chyrę 😉

Nasza tegoroczna choinka jest piękniejsza dzięki moim Czytelniczkom: Novembre i ferkasi, a także Edycie, które przysłały mi śliczne ozdoby. Dziękuję Wam, dziewczyny! 🙂

A tutaj cała świąteczna dekoracja (jeszcze niepełna, liczę na kolejne kartki). Dumna jestem z pomysłu na ich eksponowanie: zwykle stawiałam je na barku lub na choince i spadały przy byle podmuchu. Teraz wiszą na tasiemkach i nic ich nie ruszy. No, chyba że Wojcio, tfu! tfu!

Update:

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

4 comments on “Nasza choinka A.D. 2016
 1. Jagoda pisze:

  Gdzie kupuje się takie choinki-składaki? Nie widziałam czegoś takiego. My w tym roku mamy dwie choinki, bo starsza córka zapragnęła mieć swoją własną w pokoju, a pod oficjalną w salonie będą prezenty. Obie są małe i umieszczone kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią ze względu na wstającą młodszą córkę 🙂 Wszystkiego dobrego, pięknych Świąt!

  PS
  Dziękuję za przesyłkę, zdążyłam ją wykorzystać do zrobienia tegorocznych kartek!

 2. Alka pisze:

  Choinki przepiękne! Ile radości daje drzewko ozdobione własnoręcznie zrobionymi ozdobami, ile dumy!
  W ten piękny, przedświąteczny czas pragnę życzyć Tobie i Twojej Rodzince aby nigdy nie skończyły się te pokłady miłości, która was łączy! Życzę Wam zdrowia, radości, dostatku. A Tobie dodatkowo Dorotko, zadowolenia z tej cudownej trójki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*