Matematyka jest wszędzie

Ta książka to świetna propozycja dla sześcio- i siedmiolatków, doskonały pomysł na książkowy upominek na koniec roku szkolnego w zerówce lub pierwszej klasie. Krótkie opowiadania w atrakcyjnej formie przybliżają dzieciom różne zagadnienia matematyczne.

elementarz700 Merytorycznie książka bazuje na podstawie programowej dla klas 1-3: tworzenie zbiorów, klasyfikowanie obiektów, dodawanie i odejmowanie, orientacja przestrzenna, pomiary długości, ciężaru, objętości, czasu, temperatury, pieniądze, nauka zegara, odczytywanie daty, znajomość kalendarza, liczby rzymskie, rozpoznawanie figur geometrycznych, tabliczka mnożenia. Tematy uporządkowane od najprostszych (krótkie opowiadania z kolejnymi cyframi) pozwalają dzieciom stopniowo zanurzać się w fascynujący świat matematyki.

Historyjki z życia kilkorga przyjaciół są pogodne, zabawne, a duża czcionka i prosty tekst zachęcają dzieci do samodzielnej lektury. Ta książka przyda się również rodzicom, bowiem każde opowiadanie jest cenną podpowiedzią, w jaki sposób bawić się z dzieckiem, jednocześnie kształtując jego umiejętności matematyczne. Takie np. sprzątanie – rzeczą oczywistą jest, że żaden szanujący się kilkulatek nie będzie z własnej woli sprzątał pokoju, do tego segregując porozrzucane przedmioty. Chyba, że poprosimy go o stworzenie zbiorów i podzbiorów. Zbiór: zabawki, podzbiory: samochodziki, pluszaki, klocki… Świetną zabawą w podróży jest wypatrywanie przedmiotów w różnych kształtach, doskonale zajmuje dzieci także liczenie samochodów w wybranym kolorze. Kolejność miesięcy w kalendarzu łatwo zapamietać, kiedy stworzy się własny i narysuje w nim to, z czym dany miesiąc się kojarzy: urodziny taty, pierwsze truskawki, wakacje, liczenie wróbelków na tapecie w pokoju pomaga zasnąć, a pomiary objętości uprzyjemnią kąpiel.

Starannie wydana, kolorowa książka Beaty Ostrowickiej z ilustracjami Katarzyny Kołodziej ukazała się w serii „Poczytam Ci mamo”. To kolejna świetna propozycja Naszej Księgarni dla kilkulatków. Nie przegapcie.

Beata Ostrowicka, Elementarz matematyczny, ilustracje Katarzyna Kołodziej, Nasza Księgarnia, Warszawa 2016

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*