O Smoczym Skwerze i ojcach sukcesu

Ku radości pobłogosławionych potomstwem i wbrew niechęci niektórych bezdzietnych i bezwnuczych okolicznych mieszkańców, w krakowskim Parku im. Maćka i Doroty powstał nowy plac zabaw, Smoczy Skwer.

smoczy
Nowoczesny, pełen przeróżnych atrakcji dla mniejszych i większych gagatków, plac w ciepłe dni przyciąga tłumy dzieci i opiekunów.

A że każdy sukces ma wielu ojców, to do ojcostwa poczuwają się także… Piotruś i Michaś.

– Jak byliśmy w Hucie u Adasia, to ja od razu mówiłem, że chcę taki Smoczy Skwer w naszym parku – twierdzi Michaś.
– A ja poprosiłem pana Maćka Nazimka, żeby taki plac zabaw nam zbudował i on mi obiecał, że jak tylko będzie miał pieniądze, to zbuduje – oznajmia Piotruś.

I obaj ze skóry wyłażą, żeby udowodnić, że to właśnie jego zasługa, a nie brata.

Ale jest o co walczyć, bo dziewczynom szczęki opadają, gdy w trakcie zabawy któryś napomknie „A wiesz, że ten plac zabaw to powstał dzięki mnie…”

Uciekam wtedy jak najdalej, tłumiąc chichocik 🙂

Za to Wojtuś ma wylane po całości na inicjatywę braci. Pobawi się chwilę, owszem, ale potem zdecydowanym krokiem rusza na stary placyk, pusty i cichy. Na nowym, w każdym calu zgodnym z najnowszymi normami bezpieczeństwa, nie ma takich atrakcji jak odłupany kawał belki, pozwalający na własnoręczne badanie procesu butwienia drewna.

starypalc1

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*