O Krowie, która spadła z nieba

Zbiór filozoficznych opowiastek Dominiki Jasińskiej to lektura do poczytania i podumania dla młodszych i starszych czytelników.

sowa880

Są to urocze, ciepłe i wzruszające historie o życiu: o przebywaniu ze sobą, wspólnym piciu herbaty, o wyjazdach i powrotach, poszukiwaniach i odnalezieniach, o potrzebach i uczuciach. O Sowie, która lata po świecie i o Gąsienicy, która nie opuszcza domu. O niespodziewanych gościach, takich jak Krowa, która spadła z nieba. O młodym Skorpionie, który bardzo chciał pływać, a nagle odfrunął. O Skorpionie, który wyruszył w nieznany świat, by odnaleźć zaginionego syna. O wiecznie uciekającym przed czymś Koniku Polnym, który odnalazł się, gdy spotkał Gąsienicę. W tych opowiastkach i rozmowach bohaterów możemy przeglądać się jak w lustrze. Przyjaźń, miłość, tęsknota – nasza codzienność, opisana w subtelny sposób, prosto i zwyczajnie, że każdy zrozumie, ale jednocześnie zatrzyma się i zaduma – podobnie jak w przypadku poezji Wisławy Szymborskiej.

Książka Dominiki Jasińskiej zasłużyła na niebanalną oprawę graficzną i dostała ją od Anity Andrzejewskiej i Andrzeja Pilichowskiego-Ragny. Analiza, z czego zrobione są kolejne postaci, sprawia przyjemność każdemu dociekliwemu kilkulatkowi.

Czytając tę książkę czułam się tak, jak dawno się nie czułam: jakbym leżała na trawie, patrząc na chmury, wolna i swobodna, be żadnych terminów, telefonów i innych konieczności, rozmyślając o tym, że życie jest cudem, bo po prostu jestem, patrzę, czuję. Melancholijna, a kawałkami bardzo zabawna książka spodoba się Wam i Waszym dzieciom.

Dominika Jasińska, Sowa, Krowa i z Wielorybem rozmowa, ilustracje Anita Andrzejewska i Andrzej Pilichowski-Ragno, wydawnictwo Inne 2015.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , , , , ,

One comment on “O Krowie, która spadła z nieba
  1. Cudowne ilustracje! Wierzę, że może się podobać 🙂 Tekstu jestem już ciekawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*