Czy ty zawsze musisz…

Jesteś serdeczne i cierpliwa. Łagodna jak zefir. Czuła jak dotyk anioła. Mówisz cicho i spokojnie. Patrzysz ufnie w oczy, szukając zrozumienia. Lekko kładziesz rękę na ramieniu, delikatnie gładzisz plecy.

megafon1

Mówisz, szemrząc jak górski strumyk: „Jest późno. Idź do wanny”.

A oni…

Wyjmują Hana Solo z karbonitu.
Tarzają się po dywanie.
Skaczą po kanapie.
Organizują wyścigi samochodowe resoraków.
Uczą się pilnie tabliczki mnożenia.
Zamyślają się nad życiem.
I tak przez dziesięć, dwadzieścia, trzydzieści minut…

Ale przecież jesteś jak zefir, jak dotyk anioła, powtarzasz więc apel czule i łagodnie.
I trzeci raz go powtarzasz, i trzydziesty trzeci.

A w końcu coś w Tobie pęka. I drzesz ryja tak, że Ci w krtani wibruje, szyby drżą, a sąsiedzi dzwonią do opieki społecznej.

Wtedy skupiają się na tobie trzy pary zasępionych oczu i z ukochanych usteczek pada pełne wyrzutu:

– Czy ty zawsze musisz się na nas drzeć?…

Napisano w Od Rana Do Wieczora

3 comments on “Czy ty zawsze musisz…
  1. Paula pisze:

    Cześć Chuda 🙂
    Ty mnie nie znasz bo zawsze byłam cichą podczytywaczką, jeszcze za czasów starego bloga. Jak miło było Cię wczoraj znaleźć w czeluściach internetu. Jak miło przypomnieć sobie ten styl pisana, lekki, dowcipny, dosadny.
    A wpis o pozefirowym darciu ryja to mistrzostwo. Mam tak w domu 🙂

  2. Justyna pisze:

    Już dawno nie płakałam ze śmiechu :)))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*