Emi, przyjaciółka dziewczynek

Na rynku jest cała masa podobnych książek dla kilkuletnich dziewczynek, opowiadających o perypetiach ich rówieśniczek, ale bardzo polecam Wam właśnie tę serię. Po pierwsze jest rdzennie polska, nie importowana, a po drugie…

Emi, a właściwie Stanisława Emilia, to bardzo sympatyczna bohaterka, idealna towarzyszka kilkuletnich panienek. Poznajemy ją, gdy chodzi do zerówki i ze swoimi przyjaciółkami zakłada tajny dziewczyński klub – prawdziwie tajny, z mnóstwem tajemnych spraw. W każdym tomie akcja koncentruje się wokół rozwiązywania innej zagadki (James Bond mógłby się od nich wiele nauczyć!), a przy okazji przeżywają wiele zwyczajnych, dobrze znanych wszystkim dzieciom sytuacji domowo-szkolnych. Bohaterki serii rosną razem z czytelniczkami, więc warto śledzić ich przygody po kolei.

Świetnym uzupełnieniem serii jest “Tajny dziennik”, obowiązkowe wyposażenie członkiń tajnego klubu, zeszyt do prowadzenia zapisków.

Agnieszka Mielech, seria: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, wyd. Wilga 2013-2015

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*