Ćwiczenia dla wyobraźni

Naukowcy prognozują, że abstrakcyjne myślenie może być najważniejszą umiejętnością w świecie jutra. Książka Piotra Nowickiego zachęca do rozwijania wyobraźni, do swobodnego fantazjowania.

tosiewglowie

Krótkie teksty są propozycjami ćwiczenia wyobraźni, np. wypatrywania kształtów w obłokach czy w splątanych korzeniach, rysowania ciszy bądź miłości, wyobrażenia sobie świata bez wynalazków, z których korzystamy na co dzień, wymyślenia, co powiedziałyby sprzęty, gdyby mogły mówić. Intrygująca książka, która zatrzymuje w biegu przez świat i pozwala spojrzeć na rzeczywistość inaczej.

Ilustracje Alicji Musiał nie rywalizują z tekstem o palmę pierwszeństwa, ale świetnie go dopowiadają.

Piotr Nowicki, To się w głowie nie mieści, Wydawnictwo Skrzat 2015

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*