Paćka z mąki ziemniaczanej i lody w worku

Chcesz obudzić w dziecku ducha naukowca i jednocześnie zapewnić mu świetną zabawę? Polecam tę książkę. 
eksperymenty

Zawiera instrukcje, jak zrobić wulkan z miętówek, kalejdoskop, papierową pukawkę, maszynę zmniejszającą, destylator wody i wiele innych niesamowitych rzeczy. A także smakołyków, bo z książki dowiesz się, jak zrobić lody w 10 minut. Naukowe eksperymenty i psikusy oparte na wiedzy i wyjaśnione od początku do końca. Uzbrojone w wiedzę z tej książki dzieci zabłysną wśród kolegów i w szkole.

Świetna rzecz. Przetestowałam na Michasiu: dla kolorowej paćki z mąki ziemniaczanej porzucił nawet myśl o graniu w Minecrafta! To było warte nawet sprzątania, bo nierozważnie hojnie sypnęłam czerwony barwnik, który okazał się szalenie intensywny. Ręce domyły się dopiero po dwóch dniach, łazienka na szczęście szybciej. Lody w 10 minut nie udały się w 10 minut, trzeba było je zamrozić w zamrażalniku, ale skupienie na wykonywanej czynności było bezcenne.

Zdumiewające eksperymenty, wydawnictwo Jedność dla dzieci 2014

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

One comment on “Paćka z mąki ziemniaczanej i lody w worku
  1. Wygląda zachęcająco. Chętnie po nią sięgnę. Mam nadzieję, ze i córce przypadną do gustu takie eksperymenty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*