Opowiem Wam o Kasi

Kasia jest moją czytelniczką. Napisała do mnie z prośbą, bym rozesłała po świecie jej apel o 1%. Co z nim zrobi? Chciałaby kupić rower trójkołowy i opłacić dwie godziny rehabilitacji w tygodniu.

wozekiwalidzki

fot. moritz320, pixabay.com

Kasia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Urodziła się 34 lata temu jako wcześniak, przy porodzie doszło do niedotlenienia mózgu. Nie chodzi, porusza się wyłącznie na wózku. Wymaga pomocy drugiej osoby w codziennych czynnościach, w wyjściu z domu.

Uważa, że w życiu trzeba mieć cel. Konsekwentnie spełnia swoje marzenia: marzyła o studiach prawniczych i jest prawnikiem. Dzięki rodzicom, którzy dowozili ją na zajęcia, w 2006 roku obroniła się z prawa gospodarczego, potem ukończyła podyplomowe z rachunkowości i finansów. Teraz uczy się włoskiego. Szuka pracy, niestety bezowocnie.

– Stosunek pracodawców do niepełnosprawnych to temat na książkę – mówi ze smutkiem.

Uwielbia czytać i uczyć się. Lubi pomagać innym.

– Czuję się wtedy potrzebna – wyznaje.

Bardzo lubi podróżować, poznawać nowe miejsca. Nie rezygnuje z marzeń.

– Marzy mi się bliska osoba. Ktoś, dla kogo będę wyjątkowa.

Choroba Kasi jest nieuleczalna, natomiast niezależnie od stopnia jej zaawansowania konieczna jest rehabilitacja. Ma ona na celu zapobieganie przykurczom mięśni oraz zachowanie ogólnej sprawności fizycznej. A NFZ nie refunduje rehabilitacji dla osób z dziecięcym porażeniem mózgowym…

To ten czas, gdy wszyscy dokoła proszą o 1% naszego podatku na jakiś bardzo ważny cel: chore dziecko, schronisko dla zwierząt, szkoła, stowarzyszenie…. Bardzo mnie frustruje fakt, że potrzebujących jest tak wielu, a procent tylko jeden. Tym bardziej trzeba go podarować. Jeśli zechcecie pomóc Kasi, która jest podopieczną Fundacji Słoneczko, te pieniądze na pewno bardzo ułatwią jej życie:

Do PIT należy wpisać:
KRS 0000186434
Cel szczegółowy: 437/G Katarzyna Grzęda 1%

Jeśli chcecie wesprzeć Kasię darowizną, to tutaj są potrzebne dane:
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko
77-400 Złotów Stawnica 33A
SBL Zakrzewo odział Złotów
Nr konta 89-8944-0003-0000-2088-2000-0010
Tytuł wpłaty: 437/G Katarzyna Grzęda darowizna

Obie z Kasią serdecznie dziękujemy.

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*