Ciepłe opowieści o dobrym jedzeniu

Opowieści o jedzeniu nigdy dosyć, szczególnie takich jak “Czosnyczka”, gdzie jedzenie jest pretekstem do opowiedzenia ciekawej historii – wzruszającej, zabawnej, a na pewno bardzo ciepłej.

Czosnyczka300Bo, jak pisze autorka, “Najlepiej opowiada się przy stole, częstując się smakołykami, przygotowanymi z miłością, radością i zaciekawieniem.” Warto nie tylko jeść wspólnie, ale i przygotowywać jedzenie, tak jak Kasia z ciocią Anią, Staś z babcią czy Michał z tatą, bo to również wspaniała okazja do rozmowy.

Znajdziecie tu przepisy na wiele smakołyków, np. na tort kanapkowy, kiełbasę ze słodkich galaretek, zupę z dynii, malinową herbatę, smalec z cebulką, męskie kluski śląskie i tytułową czosnyczkę. Wszystko pyszne i warte wypróbowania we własnej kuchni. Smacznego!

Czosnyczka na zmarznięte stópki i inne smakołyki, Małgorzata Kosińska-Pułka, Wilga 2015

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*