Podniebna opowieść

Wierszowana opowieść o wyczynach zwinnej Wilgi należy do książek towarzyszących dziecku na różnych etapach rozwoju. Bo tak: dwulatek chętnie poogląda kolorowe samoloty i posłucha rytmicznego tekstu, co więcej – sam może przewracać tekturowe kartki bez większego uszczerbku na książce. Kto ma dwulatka, ten wie o czym mówię: ja czytam, on przewraca, ja czyt…, on przewraca, ja cz…, on przewraca, ja.. on przewraca, …, on przewraca. Strategicznie jest wykuć książkę na pamięć i recytować niespiesznie, nie przeszkadzając dziecięciu w pełnym skupienia kartkowaniu.

Starsze dziecko będzie wypytywało o różne typy samolotów, przedstawionych na obrazkach, a jeszcze starsze dowie się np. jak wyglądają flagi różnych krajów w wersji lotniczej.

Opowiem ci mamo: Co robią samoloty?, Marcin Brykczyński, Nasza Księgarnia 2015

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*