Policz koła młody mechaniku

Potrzeba jest matką wynalazków. Tak prawdopododobnie było i z tą książką: dedykowana synowi autora powstała z myślą o nim. 

matemoto

Kiedy bowiem człowiekowi rodzi się dziecko, poszukując różnych przedmiotów dla niego zauważa braki w ofercie rynkowej.

Wydawałoby się, że książek z cyferkami są pełne półki, a jednak takiej jeszcze nie było. Zadaniem dziecka jest policzenie kół niezwykłych pojazdów przedstawionych na rysunkach. I nie ma lekko – zaczyna się niewinnie: 1,2,3…10, a potem hyc! i na jednej stronie jest 100 kół, a na kolejnej – 1000. Dużo liczenia na długie zimowe wieczory.

Bardzo inspirujące rysunki, na ich podstawie można budować własne niesamowite maszyny na kołach.

Matemoto, Dominik Cymer, Wydawnictwo Dwie Siostry 2015

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*