Dziewczynka, która rozmawia ze zwierzętami

Mój starszy synek uwielbia koty, więc przebojem jest dla niego każda książka, w której pojawiają się te futrzaki – najchętniej w roli głównej. Bardzo podobał mu się „Wąsik, niechciany kotek” Holly Webb, a ostatnio przeczytał „Kotka czarownicy” tej samej autorki, pierwszy tom z serii „Magic Molly”.

kotek500Molly ma siedem lat, tyle co Piotruś, więc od razu zapałał do niej sympatią. Jest córką weterynarza i uwielbia zwierzęta, a do tego potrafi z nimi rozmawiać. Tym samym jest jedyną osobą, która może pomóc małemu kociakowi trafić do jego pani. Wymaga to od niej nie lada odwagi, bo kotek należy do mieszkającej w ciemnym lesie czarownicy.

W książce jest wszystko co trzeba, by zainteresować kilkuletniego czytelnika: przygoda, szczypta magii, sympatyczna bohaterka o wrażliwym sercu i psotny bohater. Duże litery zachęcają do samodzielnej lektury. Myślę, że małoletni wielbiciele kotów będą zachwyceni. Też byłam, bo Piotruś tak się zaczytał w pociągu z Krakowa do Warszawy, że Michaś postanowił go naśladować i dzięki temu mogłam w spokoju przeczytać cały rozdział „Trzech panów w łódce”. Bezcenne!

Holly Webb, Magic Molly. Kotek czarownicy, ZNAK emotikon 2012

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , ,

2 comments on “Dziewczynka, która rozmawia ze zwierzętami
  1. Poszukiwaczka pisze:

    Bardzo przydatny artykuł. Może też być pomocny taki ogólnikowy znaleziony w sieci http://www.opcja.vot.pl/?p=4 w pewnym sensie też dotyczy tego tematu.

  2. Buba pisze:

    Dzięki! Moja córka sama czyta książki z serii Magiczny kotek – ostatnio jedną połknęła w mniej niż jeden dzień 🙂
    http://magicznykotek.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*