Przez świat na skrzydłach, kołach i po wodzie

Zwiedzać świat można według własnego klucza, podróżując szlakiem znanych budowli, wielkich ludzi czy galerii sztuki. A na co zwróciłoby uwagę Twoje dziecko?

pojazdy1

Jedenastoletni Tomek wyrusza z rodzicami w trzymiesięczną podróż po Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Zabiera ze sobą notatnik, w którym będzie opisywał to, co go najbardziej interesuje, czyli pojazdy. Chce zostać konstruktorem, dlatego fascynują go wszelkie środki komunikacji, od tych najnowocześniejszych po najbardziej tradycyjne.

Dzięki zapiskom Tomka czytelnik dowiaduje się, czym podróżują ludzie w najdalszych zakątkach świata. Młody podróżnik opisuje superszybki pociąg japoński shinkansen, koreański tankowiec i wietnamskie łodzie, pływające po Mekongu, indonezyjską motorikszę, indyjski nano – najtańszy samochód świata, etiopskie motokaretki pogotowia, zanzibarską ngalawę i peruwiańską kolej transandyjską. Zapewniam, że każdy mały wielbiciel motoryzacji będzie czytał tę książkę z wypiekami na twarzy. I nie tylko czytał, bo w środku jest mnóstwo obrazków do narysowania i pokolorowania, są quizy, ilustracje, szkice i zdjęcia. Bardzo polecam.

Katarzyna Węgierek, Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko, Widnokrąg 2011.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

7 comments on “Przez świat na skrzydłach, kołach i po wodzie
 1. Inga pisze:

  Cześć dzięki za wpis dla nas !

 2. Róża pisze:

  Ciekawa książeczka dla dziecka 🙂

 3. mietka pisze:

  huraaaa 🙂 a to podobno najbardziej depresyjny dzień w roku.. Dzięki 🙂

 4. mietka pisze:

  czyli, że apetyt na meksyk jednak? 🙂 no i czekam na recenzję "pojazdów.." bo jestem pewna, że się tu pojawi

 5. Chuda pisze:

  Brawo mietka! 🙂 książka jest Twoja.

 6. mietka pisze:

  chyba ze chodzi o te już wydane to apetyt na meksyk … chyba 🙂

 7. mietka pisze:

  liczę na to, że się pojawi 🙂

  a książka to…. emigracja? a później będzie apetyt na wietnam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*