Apetycznie o Maroku

„Tadżin. Apetyt na Maroko” to pierwsza książka z adresowanej do dzieci serii „Apetyt na świat” wydawnictwa Widnokrąg. Świetna rzecz dla wszystkich ciekawych szerokiego świata.

tadzin_mMali czytelnicy poznają marokańską rodzinę i dowiadują się, jak wyglądają codzienne obowiązki ich rówieśników. Wciągająca opowieść o miłości, snuta przez mamę podczas wspólnego przygotowywania posiłku, odkrywa przed czytelnikami wiedzę o marokańskich obyczajach i tradycjach.

Na końcu książeczki znajdują się przepisy na tradycyjny tadżin i marokańską herbatę miętową, a także rysunkowe zagadki i zadania dla dzieci oraz garść informacji o Maroku.

„Tadżin” to książka, która w bardzo interesującej i przystępnej formie przybliża nieznaną nam kulturę. Napisana z myślą o dzieciach, zaciekawi również czytających ją dorosłych. Cieszę się, że seria „Apetyt na świat” ma już kontynuację w opowieści o Meksyku.

Anna Nowacka-Devillard, Tadżin. Apetyt na Maroko, Wydawnictwo Widnokrąg 2011.

Napisano w Czytam dzieciom (i sobie też)

Tagi: , , , , ,

5 comments on “Apetycznie o Maroku
 1. Chuda pisze:

  e-kidi, zapraszam, bardzo mi miło 🙂

 2. e-kidi pisze:

  Bede zagladała do Pani 🙂

 3. kolorki pisze:

  Ale tempo:) Uroczyście donoszę, że książę niniejszym wyciągnęłam ze skrzynki:))) Jeszcze raz bardzo dziękuję!!!!!!

 4. Chuda pisze:

  Brawo! Gratuluję serdecznie i pakuję książeczkę do koperty, w sprawie namiarów dla listonosza skontaktuję się mailowo 🙂

 5. kolorki pisze:

  1. Piaseczno
  2. Czarna książka kolorów
  :))) pozdrawiam serdecznie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*