„Mamo, czy już jest wiosna?”

Wojtuś od kilku tygodni domaga się lodów. Powiedziałam, że lody będziemy jeść wiosną, jak będzie ciepło, kiedy trawa będzie zielona, a na drzewach pojawią się zielone listki.

Zatem od kilku tygodni każdy dzień Wojtek zaczynał od pytania:

– Mamo, cy juz jest wiosna?

Odpowiadałam, że jeszcze nie. I dwie godziny później, że nadal nie. I trzy kwadranse później…

– Kochanie, wiosna nie zacznie się w momencie!

A tu – niespodzianka.

Wczoraj nad Krakowem przeszedł lekki wiosenny deszczyk. I pączki rozwinęły się w mgnieniu oka, forsycje wybuchły oślepiająco, wyrosła świeża trawa, a ja mam dreszcze, bo to jest moja absolutnie najulubieńsza chwila w roku. Pierwsza zieleń, nowiutka, świeżutka jak niemowlaczek budzi we mnie zwierzęcą naturę: pasłabym się na trawnikach jak królik 😉

Dziś rano, kiedy jechaliśmy do przedszkola, Wojtek wydał okrzyk radości.

– Mamo, zobac, są już listki na dzewach! Będziemy jeść lody!

Cudownej wiosny Wam życzę 🙂

Grafika stworzona na canva.com

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi:

5 comments on “„Mamo, czy już jest wiosna?”
 1. kwiatkowska pisze:

  Nam się nie udaje wbić na lody. Za każdym razem, kiedy podejmujemy próbę, to kolejki na co najmniej pół godziny stania. A nie zamierzam się poświęcać dla chwili przyjemności. Zatem wiosna przyszła tylko w kwiatach, które kwitną na PC.
  PS Ja tego nie rozumiem: kiedyś w NH była jedna lodziarnia, a kolejek nie było, teraz jest kilka i kolejki zakręcone.

 2. moje-waterloo pisze:

  A my Tobie 🙂

 3. Janina pisze:

  Smacznego 🙂

 4. kolorki pisze:

  Lubię to 🙂
  Wczoraj po pracy (udało mi się skończyć przed nocą!!!) zabrałam dzieciątka na spacer i na pierwsze wiosenne lody!!

 5. cypisek pisze:

  Doskonały plan!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*