Wiosenny spacer dla każdego

Czekam na wiosnę. Jeszcze końcówka tego wlokącego się jak nocny do Koszalina stycznia, jeszcze najeżony soplami luty, jeszcze zimny i rozpaćkany marzec, jeszcze kawałek kapryśnego kwietnia – i wiosna! Najpierw przebiśniegi, zaraz za nimi krokusy, milutkie bazie, nieśmiałe pączki na wszystkich drzewach i krzewach, radosne forsycje – a potem majowa ulewa i wybuch zieleni.

Będziemy chodzić w kaloszach po resztkach naszych łąk, których jeszcze nie zabudowali deweloperzy. Zetniemy kilka gałązek krzewów, których jeszcze nie wykopały buldożery, do palm na Niedzielę Palmową. Wojtek będzie skakać w kałużach. Piotrek i Michał pokłócą się o sekator. Fajnie będzie.

Taki wiosenny spacer należy się każdemu. Może nie każdy będzie się przedzierał przez podmokłe łąki, ale każdy z radością wystawi twarz na promienie wiosennego słońca i poczuje, jak owiewa go wiosenny wiatr.

Mikołajek też to lubi. Całą zimę spędza w domu, bo zimno, wirusy, infekcje, a do tego brak sprzętu. Mikołajek nie wychodzi z domu ot tak, wkładając kaloszki. Na spacer wyjeżdza razem z nim odsysacz wydzielin, respirator, ambu, pulsoksymetr, pompa do żywienia. Jego ssak-odsysacz pracuje tylko na kablu, nie można wyjść z nim z domu.

Dlatego rodzice Mikołajka założyli zbiórkę na Pomagam.pl. Potrzebują zebrać 4 tys. złotych, żeby kupić ssak akumulatorowy, który pozwoli Mikusiowi chadzać na spacery, czuć słońce na twarzy i wiatr w blond włosach.

Bardzo Was proszę, pomóżcie, jesli możecie. Miesięcznie zagląda tu kilka tysięcy osób, jeśli każda wpłaciłaby 2 zł czy 5 zł, potrzebna suma uzbierałaby się migusiem. Rodzice Mikołajka zebrali już prawie połowe potrzebnej kwoty. Nowy ssak i wiosenne spacery są już w zasięgu Mikusiowych rączek. Oczy mu się śmieją na samą myśl o nich.

Trzeba kliknąć tu, a w prostych słowach zostaniecie przeprowadzeni przez całą procedurę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wpłacą parę złotych, a także tym, którzy udostępnią wiadomość o zbiórce wśród swoich znajomych.

***

And the winner is… Mikołajek!!! który pójdzie na wymarzony wiosenny spacer. I na kolejne wiosenne, letnie i jesienne spacery także.

4 tys. złotych na ssak uzbierało się migiem, bardzo dziękuję wszystkim z Was, którzy przyczynili się do Mikołajkowej radości. Dobro powraca jak bumerang, więc najlepsze przed Wami 🙂

Napisano w Od Rana Do Wieczora

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W związku z wprowadzeniem 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, że zostawiając komentarz na stronie od-rana-do-wieczora.pl pozostawiasz na niej swój nick, widoczny dla innych czytelników oraz adres mailowy widoczny tylko dla administratorów strony. Swoje dane osobowe przekazujesz dobrowolnie i będą one przetwarzane wyłącznie w celu przesłania powiadomień o nowych wpisach na blogu, odpowiedzi na Twój komentarz lub w przypadku kontaktu przez formularz kontaktowy. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Masz prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania poprzez kontakt: dorota.smolen@gmail.com. Administratorem Twoich danych osobowych jest autorka bloga od-rana-do-wieczora.pl Dorota Smoleń.
Publikując komentarz, wyrażam zgodę.

*